Արցախը նշում է հանրապետության հռչակման 29-րդ տարեդարձը
ԱՀ հռչակման 29-րդ տարեդարձի առթիվ մայրաքաղաքում առավոտյան սկսվել է մարդկանց հոսքը դեպի Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիր:
Արցախը  նշում  է   հանրապետության հռչակման   29-րդ տարեդարձը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ ԱՀ նախագահ Արայիկ Հարությունյանը, Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ՀՀ Ազգային Ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը, պետական և զինվորական բարձաստիճան այրեր ծաղիկներ և ծաղկեպսակներ են խոնարհել քաղաքային հուշահամալիրում և հարևանությամբ գտնվող Արցախյան գոյապայքարում զոհված ազատամարտիկների, Ազգային ժողովի առաջին նախագահ, Արցախի հերոս Արթուր Մկրտչյանի շիրիմներին:
Մեզ հետ զրույցում Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը տոնի առթիվ շնորհավորել է համայն հայությանը:
Նրա խոսքով՝ յուրաքանչյուր ազգի համար մեծագույն ձեռքբերումըն ազգային անկախ պետականություն ունենալն է:
«Ազգը ղեկավարելու կարևորագույն ձևը պետականություն ունենալն է, և այսօր ունենք այդ արժեքը: Պիտի այսուհետ ևս այնպես անենք, որ մեր երկիրը լինի զարգացող, հզոր և անվտանգ: Դա էլ կլինի մեր գլխավոր երաշխիքը»,- ավելացրել է Պարգև Սրբազանը:
Նշենք, որ այսօր Արցախի բոլոր շրջաններում ևս հարգանքի տուրք են մատուցել արցախյան-ազատամարտի հերոսների հիշատակին:

Festive events dedicated to the 29th anniversary of the Artsakh Republic Proclamation began in Stepanakert
The festive events marking the 29th anniversary of the Artsakh Republic proclamation began early in the morning.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 2, ARTSAKHPRESS:Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan, Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, the delegation led by chairman of the Republic of Armenia National Assembly Ararat Mirzoyan  visited today the Brotherly Memorial Complex of Stepanakert and laid flowers at the graves of freedom fighters perished for the independence and freedom of Artsakh and on the memorial of Arthur Mkrtchyan, first chairman of the NKR Supreme Council.