«Հայաստան» հիմնադրամը շուրջ 70 հազար դոլարի աջակցություն է տրամադրել Սիրիայի հայերին
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Հայկակ Արշամյանը շուրջ 70,000 ԱՄՆ դոլար հանձնեց Դամասկոսում ՀՀ դեսպանությանը, որը կփոխանցվի Սիրիայի մեր հայրենակիցներին՝ կորոնավիրուսային համավարակով պայմանավորված ծանր առողջապահական և սոցիալ տնտեսական իրավիճակակը մեղմացնելու նպատակով։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին հայտնեցին «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամից:
«Նվիրաբերված հանգանակությունը համամասնաբար բաշխվել է  30,000 ԱՄՆ դոլար ՝ Սիրիայում  հայկական կրթական հաստատությունների թվով 502 ուսուցչի, ինչպես նաև 42 սպասարկող անձնակազմին:
Միևնույն ժամանակ, ընդհանուր 40,000 դոլարի օժանդակություն է տրամադրվել կորոնավիրուսային հիվանդությամբ Սիրիայում ստացիոնար բուժում ստացող մեր հայրենակիցներին։ Հավելենք, որ հանգանակված գումարները հատկացվել են «Covid-19 Հայաստան․ Միասին հաղթահարենք համաճարակը» դրամահավաք-արշավից գոյացած ֆոնդից։
Հայապահպանման նվիրական իր առաքելությանը համահունչ՝ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամը  մշտապես մեր հայրենակիցների կողքին է»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

To alleviate the dire socio-economic and healthcare situation resulting from the COVID-19 pandemic that the Armenian community in Syria is currently facing, today the Executive Director of Hayastan All-Armenian Fund Haykak Arshamyan passed on nearly $70,000 to the Embassy of Armenia in Damascus for distribution ($30,000 will be donated to 502 teachers and 42 support staff of Armenian educational institutions in Syria, and $40,000 — to support those individuals currently receiving treatment for the coronavirus).
Hayastan All-Armenian Fund donates about $70,000 to Armenians in Syria
STEPANAKERT, SEPTEMBER 9, ARTSAKHPRESS: These funds were donated to Hayastan All-Armenian Fund by thousands of individuals around the world as part of the COVID-19 United Against the Pandemic Fundraising Campaign.
The Fund continues to support Armenian communities around the world and stands strong with our brothers and sisters in need.