Գողթանիկում բացվել է նոր խաղահրապարակ
«Focus on Children Now» (FCN) բարեգործական կազմակերպության ֆինանսավորմամբ Քաշաթաղի շրջանի Գողթանիկ համայնքում բացվել է նոր խաղահրապարակ:
Գողթանիկում    բացվել  է  նոր  խաղահրապարակ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս  մասին  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում ասել է    Գողթանիկի   համայնքի   ղեկավար   Հակոբ   Պողոսյանը:
Նրա  խոսքով՝   մոտ  2000  քառ./մ  տարածությամբ   խաղահրապարակում   տեղադրված  են   7  խաղասարքեր:
«Արդեն  մի  քանի  տարի  է, ինչ    «Focus on Children  Now» բարեգործական կազմակերպությունը   ՀՀ-ում  և  ԱՀ-ում   իրականացնում  է մի   շարք   ծրագրեր՝   մասնավորապես   կառուցելով  նոր խաղահրապարակներ  և  մանկապարտեզներ:  Համայնքի   բնակիչների  անունից  շնորհակալություն  եմ  հայտնում  բարեգործներին՝  ովքեր   Գողթանիկում  ապրող   ավելի  քան  50   երեխաների  առօրյան  դարձրին  էլ  ավելի   հետաքրքիր  և  աշխույժ»,-  մասնավորապես  ասել է   Հ. Պողոսյանը:

New playground opened in Goghtanik
With the financial support of ''Focus on Children Now'' (FCN) charitable organization, a new playground has been opened in Goghtanik community of Kashatagh region. The head of Goghtanik community Hakob Poghosyan told ''Artsakhpress''.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 14, ARTSAKHPRESS: "Focus on Children Now" charitable organization is implementing a number of programs in Armenia and Artsakh , in particular, building new playgrounds and kindergartens. "On behalf of the residents of the community, I express my gratitude to the foundation for making the daily life of more than 50 children of Goghtanik more interesting and lively," said the head of the community.