Պուտինը պարգևատրել է հայազգի բժիշկների կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համար
ՌԴ նախագահի հրամանագրով Ալեքսանդր Նևսկիի շքանշանով պարգևատրվել է Մոսկվայի պետական համալսարանի Բժշկական գիտակրթական կենտրոնի տնօրեն, ուրոլոգ, ՌԴ Գիտությունների ակադեմիայի անդամ, բժշկական գիտությունների դոկտոր Արամայիս Քամալովին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Պիրոգովի շքանշան է տրվել Մոսկվայի պետական համալսարանի  Բժշկական գիտակրթական կենտրոնի բաժանունքի վարիչ Դավիթ Հասրաթյանին, փոխանցում է Panorama.am-ը:
Մոսկվայի պետական համալսարանի Բժշկական գիտակրթական կենտրոնի փոխտնօրեն Ժաննա Հակոբյանին ՌԴ նախագահի հրամանագրով շնորհվել է ՌԴ առողջապահության ոլորտի վաստակավոր աշխատակցի պատվավոր կոչում:
Բժիշկները պարգևներ են ստացել կորոնավիրուսի դեմ պայքարում ունեցած մեծ ավանդի և մասնագիտական պարտքը կատարելիս ցուցաբերած անձնվիրության համար:

Указом президента Российской Федерации орденом Александра Невского награжден директор Медицинского научно-образовательного центра МГУ, уролог, доктор медицинских наук, академик РАН Армаис Камалов.
Путин наградил Камалова, Асратяна и Акопян за большой вклад в борьбу с коронавирусом
СТЕПАНАКЕРТ, , АРЦАХПРЕСС: Орденом Пирогова награжден заведующий отделением Медицинского научно-образовательного центра МГУ имени М.В.Ломоносова Давид Асратян.
Указом президента РФ заместителю директора Медицинского научно-образовательного центра МГУ Жанне Акопян было присвоено почетное звание Заслуженного работника здравоохранения России.
Отметим, что врачи награждены государственными наградами за большой вклад в борьбу с коронавирусной инфекцией (COVID-19) и самоотверженность, проявленную при исполнении профессионального долга.