Հասան Ռոհանին Անկախության օրվա առիթով շնորհավորել է ՀՀ վարչապետին և նախագահին
Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին ՀՀ անկախության օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձներ է հղել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին և ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։Հղում անելով Իրանի նախագահի պաշտոնական կայքին, Հասան Ռոհանին հույս է հայտնել, որ երկու ժողովուրդների պատմական,մշակութային, հասարակական կապերի հիման վրա և երկու երկրների պաշտոնատար անձանց ջանքերի լույսի ներքո Թեհրան-Երևան հարաբերություններն էլ ավելի կխորանան ու կզարգանան՝ ապահովելով երկու ժողովուրդների շահերը։
«Անկասկած, երկու երկրների մշակութային, հասարակական ընդհանուր կապերը և բարեկամական հարաբերությունները պարարտ հող կապահովեն հարաբերությունների զարգացման և խորացման համար, և երկու երկրների ժողովուրդները կկարողանան աշխարհի երկրների միջև կառուցողական և բարեկամական հարաբերությունների օրինակ ծառայել»,- նշել է Իրանի նախագահը:

Хасан Роухани поздравил премьер-министра и президента Армении с Днем Независимости
Президент Ирана Хасан Роухани направил поздравительные послания премьер-министру Армении Николу Пашиняну и президенту Армении Армену Саркисяну.
СТЕПАНАКЕРТ, , АРЦАХПРЕСС: Как сообщает «Арменпресс» со ссылкой на официальный сайт президента Ирана, Хасан Роухани выразил надежду, что на основе исторических, культурных и общественных связей двух народов и в свете усилий официальных лиц обеих стран отношения Тегеран-Ереван еще более углубятся и будут развиваться, обеспечивая интересы двух народов.
“Несомненно, общие культурные, общественные связи и дружественные отношения двух стран обеспечат благодатную почву для развития и углубления отношений, и народы обеих стран смогут служить примером конструктивных и дружественных отношений между странами мира”, - отметил президент Ирана в своем послании.