Ադրբեջանցի զինվորների գրպաններում գտնվել են ներարկիչներ. Վահրամ Պողոսյան
Հայկական կողմում հայտնված հիմնականում բոլոր մահացած ադրբեջանցի զինվորների գրպաններում եղել են ներարկիչներ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին քիչ առաջ «Արցախ/Տեղեկատվական շտաբ»-ում կայացած ճեպազրույցի ժամանակ ասել է ԱՀ Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության պետ Վահրամ Պողոսյանը:
Նրա խոսքով՝ սա խոսում է այն մասին, որ Ադրբեջանը պատերազմի է ուղարկում իր զինվորներին թմրեցրած վիճակում:
«Սա միանշանակ ռազմական հանցագործություն է: ՊԲ-ն լիովին վերահսկում է իրավիճակը, և հակառակորդի բոլոր սադրիչ գործողությունները ստանալու են արժանի պատասխան»,- ընդգծել է Վ. Պողոսյանը:

Artsakh presidential spokesperson: Virtually all killed Azerbaijan soldiers had syringes in their pocket
All the bodies of dead Azerbaijani serviceman that were left behind on Artsakhi territories had syringes in the pockets, Artsakh’s presidential spokesperson Vahram Poghosyan told a news briefing.
STEPANAKERT, OCTOBER 1, ARTSAKHPRES: “All of this entirely constitutes war crime in terms of international law. This proves that Azerbaijan is sending its troops to war in an already drugged condition,”he said.