Լոս Անջելեսի շերիֆը ողջունել է հայերի խաղաղ ցույցերը և դատապարտել Արցախի խաղաղ բնակչության դեմ հարձակումները
Լոս Անջելեսի շերիֆ Ալեքս Վիլանուեվան հայտարարել է, որ դատապարտում են Արցախում խաղաղ բնակչության նկատմամբ բռնություններն ու հարձակումները և ողջունում Լոս Անջելեսում հայերի կողմից անցկացվող համերաշխության խաղաղ ցույցերը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Ալեքս Վիլանուեվայի հայտարարությունը տարածել է Լոս Անջելեսի շերիֆի բաժանմունքի «Ֆեյսբուք»-ի էջը:
Հայտարարության մեջ նշված է, որ Լոս Անջելեսի շերիֆի բաժանմունքը հետևում է ԼՂ հակամարտության գոտում ծավալվող իրադարձություններին: Նրա խոսքով՝ այդ ամենը տեղի է ունենում Լոս Անջելեսից 7200 մղոն հեռավորության վրա, սակայն մեծ և անմիջական կարևորություն ունի Լոս Անջելեսի հանրության շատ անդամների համար:
«Մենք լսում ենք ձեզ և հասկանում: Փաստացի Հայաստանից դուրս Լոս Անջելեսի շրջանում ապրում են ավելի շատ հայեր, քան աշխարհի որևէ այլ վայրում: Մենք հետևում ենք և դատապարտում ենք բռնությունն ու Արցախում խաղաղ բնակչության վրա հարձակումները: Մենք ողջունում ենք Լոս Անջելեսում համերաշխության խաղաղ ցույցերի անցկացումը և ձեր կողքին ենք խաղաղության պահանջի հարցում»,- ասված է հայտարարության մեջ:

LA County Sheriff welcomes peaceful protests of Armenians, condemns attacks on Artsakh civilians
Los Angeles County Sheriff Alex Villanueva announced that they condemn the ongoing violence and attacks against the civilian population of Artsakh and welcome the peaceful protests of Armenians in LA, the Los Angeles County Sheriff’s Department shared the statement of the Sheriff on Facebook.
STEPANAKERT, OCTOBER 17, ARTSAKHPRESS:  In the statement the LASD said it is monitoring the ongoing incidents in the Nagorno Karabakh conflict zone, “which, while, 7,200 miles away from Los Angeles, is of extreme and immediate importance to so many within the LA community”.
“We hear you and we understand. In fact, Los Angeles County is home to more people of Armenian descent than anywhere in the world outside of Armenia itself. We witness, denounce and condemn the violence and attacks occurring upon civilians in Artsakh. We welcome peaceful protests of solidarity here in Los Angeles and stand with you in our shared demand for peace”, the statement says.