Ջաբրայիլի եւ Հադրութի տարածքներից հայտնաբերվել է 19 զինծառայողի եւ 1 քաղաքացիական անձի մարմին. ԱԻՊԾ
Որոնողական աշխատանքների արդյունքում երեկ՝ հունվարի 3-ին, Ջաբրայիլի եւ Հադրութի տարածքներից հայտնաբերվել է 19 զինծառայողի եւ 1 քաղաքացիական անձի մարմին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 4 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍԱյս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասել է Արցախի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադեւոսյանը։
Նա ասաց, որ քաղաքացիական անձը տարեց տղամարդ է. «Հայտնաբերվել է Հադրութի շրջանի Կարմրակուճ գյուղի տարածքից։ Պետք է իրականացվի դատաբժշկական փորձաքննություն, որպեսզի իմանանք, թե այդ անձն արդյոք բեկորային մահացու վիրավորո՞ւմ է ստացել, թե՞ թուրքերն են սպանել։ Դին հայտնաբերվել է դաշտավայրային հատվածում»։
Թադեւոսյանը նշեց, որ զինծառայողները հայտնաբերվել են Ջաբրայիլի դիրքային հատվածում եւ Կարմրակուճ-Հադրութ հատվածում։ Առ այսօր հայտնաբերվել է 1175 մարմին։
Նա հայտնեց, որ այսօր որոնողական աշխատանքներն արդեն սկսվել են. ուղղություններն են՝ Հադրութ, Մեխակավան (Ջաբրայիլ) եւ Կարմրակուճ։

As a result of search operations, the bodies of 19 Armenian servicemen and one civilian were found in the Jabrayil and Hadrut regions yesterday, Hunan Tadevosyan, head of the information and public relations department of the Artsakh (Nagorno-Karabakh) State Service for Emergency Situations, told NEWS.am on Monday morning.
Artsakh emergency service: Bodies of another 19 fallen Armenian soldiers, 1 civilian found during search
STEPANAKERT, JANUARY 4, ARTSAKHPPRESS: He said the civilian was an elderly man. "He was found in the area of Karmrakuch village of Hadrut region. A forensic medical examination shall be carried out to find out whether this person sustained a fatal fragmentary wound or was killed by the Turks [i.e., the Azerbaijanis]. The body was found in a field section," Tadevosyan added.
Also, he noted that the fallen servicemen were found at the Jabrayil position section and at the Karmrakuch-Hadrut section. To date, 1,175 bodies have been retrieved.
Hunan Tadevosyan informed that the search had already started Monday, and in the directions are Hadrut, Meghakavan (Jabrayil), and Karmrakuch.