Փաշինյանը և Մակրոնը քննարկել են Արցախին և հայ-ֆրանսիական հարաբերություններին առնչվող հարցեր
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, զրուցակիցներն անդրադարձել են Լեռնային Ղարաբաղում Ադրբեջանի սանձազերծած ագրեսիայի հետեւանքով առաջացած հումանիտար իրավիճակին եւ ծառացած մարտահրավերների հաղթահարմանը։ Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել Ֆրանսիայի նախագահին հայ ժողովրդի համար ծանր օրերին նրա կողմից ցուցաբերած ուշադրության և աջակցության համար:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եւ Էմանուել Մակրոնը քննարկել են նաեւ հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների օրակարգին եւ տնտեսական փոխգործակցության զարգացմանը վերաբերող մի շարք հարցեր։

Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan held a telephone conversation with President of France Emmanuel Macron, the PM’s office reported.
Nikol Pashinyan held telephone conversation with Emmanuel Macron
STEPANAKERT, JANUARY 7, ARTSAKHPRESS: They discussed the humanitarian situation in Nagorno-Karabakh following the aggression unleashed by Azerbaijan and the ways of overcoming the challenges. The premier thanked the French president for his support provided during these challenging times for the Armenian people.
Nikol Pashinyan and Emmanuel Macron referred to a number of issues related to the agenda of the Armenian-French relations and the development of economic cooperation.