Արցախում ՊԲ զինվորներն ու ռուս խաղաղապահները լիովին իրականացնում են իրենց աշխատանքը. Վահրամ Պողոսյան
Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանն անդրադարձել է տարածված այն տեղեկություններին, թե Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն Շուշիի շրջանում անկանոն կրակոցներ է արձակել, այնուհետև կրակել է Արցախի Պաշտպանության բանակի դիրքերի ուղղությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում Վահրամ Պողոսյանը նշեց, որ մի քանի կրակոցներ են եղել, այն էլ՝օդ:
«Դեկտեմբերի 31-ին՝ Նոր տարվա գիշերընույնպես նման իրավիճակ ունեցել ենք, երբ ադրբեջանցիներն օդ էին կրակելԵս Ստեփանակերտում եմ բնակվում, ու կարող եմ ասել, որ այս անգամվա կրակոցները չեմ լսել: Ամեն դեպքում, ՊԲ-ից արդեն տեղեկացրել ենոր եղել են մի քանի կրակոցներ՝ այն էլ օդայսինքն՝ մեր դիրքերի ուղղությամբ որևէ կրակոց չի եղել»,-նշեց Վահրամ Պողոսյանը:
Նա ընդգծեց, որ ՊԲ զինվորների հետ միասին ռուսական խաղաղապահ զորքերը լիովին իրականացնում են իրենց աշխատանքը:

Spokesperson of the President of Artsakh Vahram Poghosyan has commented on the reports according to which the Azerbaijani armed forces have opened irregular shots around Shushi, and then fired at the military positions of the Artsakh Defense Army.
Artsakh Defense Army servicemen, Russian peacekeepers fulfill their duties – president’s spox
STEPANAKERT, JANUARY 7, ARTSAKHPRESS: Poghosyan told Armenpress that there have been several shots, but were fired into the air.
“On December 31, on New Year’s night, we also had a similar situation when Azerbaijanis have fired shots into the air. I live in Stepanakert and can say that I haven’t heard the shots this time. In any case, the Defense Army has already informed that there have been several shots fired in the air, in other words, no shot was fired towards our positions”, Vahram Poghosyan said.