Aegean Airlines ավիաընկերությունը վերսկսում է թռիչքները դեպի Հայաստան
Լեռնային Ղարաբաղում պատերազմի վերսկսման պատճառով դադարեցվել էին ուղիղ թռիչքները Հունաստանի և Հայաստանի միջև, որոնք իրականացվում էին Aegean Airlines և Wizz Air ավիաընկերությունների կողմից:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 հունվարիԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին, tert.am-ի փոխանցմամբ, հայտնում է greekcitytimes.com լրատվական գործակալությունը:
Սակայն նոյեմբերի 9-ի հրադադարից հետո Հայաստանի և Հունաստանի միջև իրականացվող թռիչքները վերսկսելու որոշում է կայացվել: Մասնավորապես Aegean Airlines-ի զեղչված թռիչքների մեկնարկը կլինի մարտի 31-ին և կտևի մինչ հունվարի 11-ը:
Լրատվական գործակալությունն իր ընթերցողներին առաջարկում է հանգստի մեկնել Հայաստան՝ Թուրքիայի հովանավորությամբ իրականացված ներխուժումից տուժած տնտեսության վերականգնմանն աջակցելու նպատակով:

Greek Aegean Airlines resumes flights to Yerevan with discount sale
Due to the Turkish-sponsored invasion of Artsakh by the Azerbaijani military and Syrian mercenaries, direct flights between Greece and Armenia, run by Aegean Airlines and Wizz Air, ended.
STEPANAKERT, JANUARY 8, ARTSAKHPRESS:  However, with the signing of the bitter ceasefire agreement on November 9, normalcy is slowly beginning to return to Armenia, Greek City Times reports.
Aegean Airlines will resume flights to Yerevan from Athens on March 31 with discounted prices.
The discounted flights to Yerevan will be available until January 11.
"If you are looking for an international holiday outside of Greece, why not consider Armenia and support the economy and people that have been devastated following the Turkish-sponsored invasion of Artsakh," the media outlet said, sharing photos of Armenia's sights.