Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 361 նոր դեպք
Հունվարի 8-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 161415 դեպք, որոնցից 147961-ն` առողջացած, 2908-ը` մահվան ելքով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 հունվարիԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9850 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 604686 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 1700 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 361 նոր դեպք: Ունենք 573 առողջացած և 7 մահվան դեպք:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 696 է:

Armenia confirms 361 new coronavirus cases
361 new cases of the novel coronavirus (COVID-19) have been confirmed in Armenia in the past one day, bringing the total number of confirmed cases to 161,415, the ministry of healthcare said today.
STEPANAKERT, JANUARY 8, ARTSAKHPRESS: 573 more patients have recovered in one day. The total number of recoveries has reached 147,961.
7 more patients have died, raising the death toll to 2908. 1700 tests were conducted in the past one day.
Overall, 604,686 citizens have gotten tested for COVID-19.
The number of active cases is 9850.
The number of patients who had coronavirus but died from other disease has reached 696 (1 new such case).