ՀՀ և ՌԴ արտգործնախարարները հունվարի 11-ի եռակողմ հանդիպման համատեքստում քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգության վերաբերյալ հարցեր
Հունվարի 13-ին կայացել է Հայաստանի և Ռուսաստանի ԱԳ նախարարներ Արա Այվազյանի և Սերգեյ Լավրովի հեռախոսազրույցը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍԱյս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն:
Հունվարի 11-ին Մոսկվայում կայացած Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների հանդիպման համատեքստում նախարարները քննարկեցին տարածաշրջանային անվտանգության և կայունության հարցեր: Նախարար Այվազյանը կարևորեց ռազմագերիների, պատանդների և պահվող այլ անձանց վերադարձման վերաբերյալ 2020թ. նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարությամբ ամրագրված պարտավորության լիարժեք և շուտափույթ իրականացումը։
Հեռախոսազրույցի ընթացքում անդրադարձ կատարվեց նաև հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների օրակարգին։

Armenian FM highlights solution of the issue of POWs in a phone conversation with Russian FM
Foreign Minister of Armenia Ara Aivazian held a phone conversation with the Foreign Minister of Russia Sergey Lavrov on January 13, informed the press service of the MFA Armenia.
STEPANAKERT, JANUARY 13, ARTSAKHPRESS: In the context of the meeting of the leaders of Russia, Armenia and Azerbaijan in Moscow on January 11, the Ministers discussed issues of regional security and stability. Minister Aivazian emphasized the full and immediate implementation of the obligation on the repatriation of the prisoners of war, captives and other detained persons enshrined in the statement of November 9, 2020.
During the conversation the sides also touched upon the agenda of Armenian-Russian allied relations.