Ալիևը չի հետևում ԵՄ խորհրդի կոչին. Բալայանը պատժամիջոցներ կիրառելու անհրաժեշտություն է տեսնում
Նիդերլանդներում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Բալայանն Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի ու նրա ռեժիմի նկատմամբ պատժամիջոցներ կիրառելու անհրաժեշտություն է տեսնում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին Բալայանը գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում՝ նշելով, որ Ալիևի ռեժիմը չի հետևում ԵՄ Խորհրդի կոչերին:
«Երկու ամիս առաջ՝ 19.11.2010-ին, Եվրոպական Միության Խորհուրդը հանդես եկավ հայտարարությամբ, որում կողմերին կոչ արեց քայլեր ձեռնարկել Լեռնային Ղարաբաղում և դրա շուրջ հրադադարի ռեժիմի ամրապնդման ուղղությամբ։ Մինչև հիմա Իլհամ Ալիևի ռեժիմն ամեն ինչ հակառակն է անում»,- գրել է դեսպանը:
Տիգրան Բալայանը հավելել է, որ Ալիևի նկատմամբ պատժամիջոցներ կիրառելն է առաջ շարժվելու միակ ճանապարհը:

Armenia’s Ambassador to the Netherlands Tigran Balayan sees need for applying sanctions on Azerbaijani President Ilham Aliyev and his regime.
“Aliyev regime doesn’t follow call by Council of EU”: Armenian Ambassador sees need for sanctions
STEPANAKERT, JANUARY 18, ARTSAKHPRESS: “Two months ago on 19.11.2020 the Council of the European Union issued a statement calling upon the sides to undertake steps to consolidate cease-fire in and around Nagorno Karabakh. So far, the Ilham Aliyev regime has done everything in contrary. #SanctionAliyev is the only way forward”, the Ambassador said on social media.