Իրանը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցելու Հայաստանի հետ տնտեսական ծրագրերի իրականացմանը
ԻԻՀ-ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Արտաշես Թումանյանը հունվարի 19-ին հանդիպել է ԻԻՀ ԱԳՆ տնտեսական դիվանագիտության հարցերով նախարարի տեղակալ Սեյեդ Ռասուլ Մոհաջերին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Իրանում Հայաստանի դեսպանությունը տեղեկացնում է, որ հանդիպման ընթացքում ՀՀ դեսպանն իր զրուցակցին ներկայացրել է Հայաստան-Իրան տնտեսական հարաբերությունների ներկա վիճակը: Մասնավորապես, անդրադարձ է եղել ենթակառուցվածքային ծրագրերին, առևտրին և ներդրումների ոլորտին առնչվող խնդիրներին:
Կողմերը քննարկել են արցախյան պատերազմից հետո ստեղծված իրողությունների պայմաններում երկկողմ և բազմակողմ տնտեսական հարաբերությունների զարգացման նոր միտումները, մարտահրավերներն ու հնարավորությունները:
Փոխնախարար Մոհաջերը հայտնեց ԻԻՀ ԱԳՆ և իր պատրաստակամությունն՝ աջակցելու Հայաստան-Իրան տնտեսական ծրագրերի և նախագծերի իրականացմանը:

On January 19, Artashes Toumanian, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to the Islamic Republic of Iran, was received by Seyed Rasool Mohajer, Deputy Foreign Minister on Economic Diplomacy, the Armenian Embassy in Iran reports.
Iran ready to contribute in implementing economic projects with Armenia
STEPANAKERT, JANUARY 19, ARTSAKHPRESS: During the meeting, Armenian Ambassador briefed the Deputy Minister on existing situation of Armenia - Iran economic relations, projects in infrastructure, trade and investment issues were pointed out.
Both sides discussed the objectives, challenges and capabilities for developing bilateral and multilateral economic relations in the aftermath of Artsakh war.
Mr. Mohajer affirmed the willingness of the Ministry of Foreign Affairs of Iran as well as his readiness to contribute in implementing of Armenia - Iran economic plans and projects.