Թուրքիան վավերացրել է Ադրբեջանի հետ կնքած արտոնյալ առևտրային համաձայնագիրը
Թուրքիայի և Ադրբեջանի կառավարությունները 2020 թվականի փետրվարի 25-ին ստորագրել էին արտոնյալ առևտրի համաձայնագիր։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Համաձայնագրով նախատեսվում է, որ կողմերը նախատեսված ապրանքատեսակների գները կարող են իջեցնել կամ բարձրացնել, առևտրային շրջանառության ծավալների մեծացման համար պետք է ստեղծվեն արդար, մրցակցային և հարմար պայմաններ։ Այս մասին գրում է ermenihaber-ը։
Այդ ամենը նպատակ ունի վստահության մթնոլորտ ստեղծել և խրախուսել երկու երկրների միջև առևտրաշրջանառության ծավալների մեծացումը, որը կարևոր ռազմավարական նշանակություն ունի երկու երկրների համար։

Turkey ratified the free trade agreement with Azerbaijan on Tuesday, according to a notice issued in the Official Gazette, Anadolu news agency reported. The deal was signed on Feb. 25, 2020 in Azerbaijan's capital Baku.
Turkey ratifies free trade deal with Azerbaijan
STEPANAKERT, JANUARY 19, ARTSAKHPRESS:  Turkey and Azerbaijan's bilateral trade volume was around $2 billion last year, with Turkey's exports of $1.7 billion and imports of $300 million, according to the Turkish Statistical Institute data.
Turkey's main exports to Azerbaijan include machinery, mechanical appliances, and construction materials.