Ջաբրայիլում հայտնաբերվել է 1 զինծառայողի աճյուն.այսօր որոնումներ չեն իրականացվի
Մարտական գործողությունների վայրերում իրականացված որոնողական աշխատանքների ընթացքում Ջաբրայիլի հատվածում հայտնաբերվել է 1 զոհված զինծառայողի աճյուն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրեց Արցախի Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը։
«Ընդհանուր առմամբ՝ առայսօր հայտնաբերվել են 1247 զոհված զինծառայողի և քաղաքացիական անձանց աճյուններ: Այսօր որոնումներ չեն իրականացվելու: Ադրբեջանական կողմը հայտնել է, որ  իրենց մոտ հունվարի 20-ը սգո օր է (Սև հունվար): Չնայած տեղացած առատ ձյունը համեմատաբար կդժվարացնի զոհվածների աճյունների որոնումները, սակայն աշխատանքները, շարունակվելու են»,-մանրամասնեց  Թադևոսյանը։

As a result of search operations yesterday, the body of a fallen soldier was found in Jabrayil; a forensic medical examination has been ordered to identify him.
Artsakh emergency service: One fallen soldier found in Jabrayil
STEPANAKERT, JANUARY 20, ARTSAKHPRESS: The spokesperson of the Artsakh State Service for Emergency Situations, Hunan Tadevosyan told that the retrieval of this body brings the total number of remains of fallen troops and civilians found so far to 1247.
"No search activities will be carried out today, as it is a day of mourning in Azerbaijan—Black January, or Bloody January. Besides, unfavorable weather conditions would make the work unproductive," Tadevosyan added.