Ադրբեջանը լեհ քաղաքական գործչին առաջարկել է 50,000 ԱՄՆ դոլար՝ իր ռազմական հանցագործությունները քողարկելու համար
Լեհ քաղաքական գործիչ Թոմաշ Լեխ Բուչիչը հայտարարել է, որ Բաքուն իրեն առաջարկել է 50,000 ԱՄՆ դոլար՝ Արցախում հայերի դեմ Ադրբեջանի ռազմական հանցագործությունների մասին գիրք չհրապարակելու համար:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: 1lurer.am-ի փոխանցմամբ, այս աղմկահարույց հայտարարությունը Բուչիչն արել է իր ֆեյսբուքյան էջում: Նա նաև տեղադրել է սքրինշոթ, որն ապացուցում է կաշառքի փորձը:
«Նախագահ Ալիևը հավանաբար լսել է իմ հրապարակման մասին: Ես առաջարկ ստացա 50 000 ԱՄՆ դոլարի դիմաց չհրապարակել Արցախում/Լեռնային Ղարաբաղում հայերի դեմ Ադրբեջանի ռազմական հանցագործությունները: Իմ պատասխանը Բաքվին. ԱԶԱՏԵՔ ՀԱՅ ԶԻՆԾԱՌԱՅՈՂՆԵՐԻՆ»,- հայտարարել է քաղաքական գործիչը:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Infoteka24 պորտալը հայտնել էր, թե Թոմաս Լեխ Բուչիչը հավաքել է ավելի քան 120 000 ստորագրություն, որպեսզի Ադրբեջանը կանգնի Հաագայի դատարանի առաջ Արցախի խաղաղ բնակչության դեմ կատարած ռազմական հանցագործությունների համար:
Բաքվի հանցագործությունների վերաբերյալ բոլոր փաստերը կհրապարակվեն 1000-2000 օրինակով և կուղարկվեն միջազգային կազմակերպություններին և առանձին քաղաքական գործիչներին:

Polish politician offered 50,000$ to cancel publication of a brochure on Azerbaijani war crimes in Karabakh
Polish politician Tomasz Lech Buczek says that Azerbaijan has offered 50,000$ for canceling the publication of brochure on Azerbaijani war crimes against Armenians in the recent war in Nagorno-Karabakh.
STEPANAKERT, JANUARY 20, ARTSAKHPRESS: Buczek has shared the screenshot of a message received from an Azerbaijani social media user, reading: ""The Azerbaijani government will give you $50,000, if you don't publish the publication about Azerbaijani crimes. If interested, please post a photo of Baku on January 25th on Facebook."
"President Aliyev probably heard about my publication?" My response to Baku is: "Release the Armenian prisoners of war," Buczek wrote in an accompanying message to the screenshot, Panorama.am reports.
To note, Buczek  earlier organized a fund-raising campaign for publishing the brochure. He said that the brochure would be the world's first printed publication on Azerbaijan's war crimes against the Armenian population in Karabakh in 2020.
The publication specifically details the tortures and inhuman treatment of Armenian war prisoners held in Azerbaijan.