Ադրբեջանական կողմը չեղարկել է Ֆիզուլիի և Ջաբրայիլի ուղղությամբ նախատեսված որոնումները
Մարտական գործողությունների վայրերում իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում Հադրութ քաղաքի հատվածում հայտնաբերվել է 1 զոհվածի աճյուն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց  Արցախի ներքին գործերի նախարարության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը:
«Նախնական հնարավոր չի եղել պարզել զոհվածը քաղաքացիական անձ է, թե զինծառայող:   Դատաբժշկական փորձաքննություն է նշանակվել՝ պարզելու ինքնությունը: Ընդհանուր առմամբ առայսօր հայտնաբերվել է 1355 զոհված զինծառայողի և քաղաքացիական անձանց աճյուններ:  Փետրվարի 3-ին որոնողական աշխատանքներ էին նախատեսված Վարանդայի (Ֆիզուլի )  և Ջրականի  (Ջաբրայիլ ) ուղղությամբ, սակայն ադրբեջանական կողմը, առանց պատճառաբանության, չի թույլատրել»,-նշեց Թադևոսյանը՝ հավելելով, որ զուգահեռ շարունակվում են նաև հնարավոր ողջ մնացած զինծառայողների ու քաղաքացիների որոնման աշխատանքները:
«Յուրաքանչյուր երեկո Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության ներկայացուցիչները ծնողներին են ներկայացնում իրականացված աշխատանքների արդյունքները, քննարկում ու ծրագրավորում՝ հաջորդ օրվա անելիքը»,-մանրամասնեց պատասխանատուն:

Azerbaijani authorities block planned search and rescue operation for Artsakh war casualties
The Azerbaijani authorities have barred a planned search operation for bodies of the war victims, including MIAs that was supposed to take place today in two directions, the Artsakh authorities in charge of the retrieval operations said.
STEPANAKERT, FEBRUARY 3, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: During the past day, one body was found during search operations for the remains of the casualties of the 2020 Artsakh War, bringing the total number of bodies retrieved since the conflict ended to 1355, which includes both servicemen and civilians.
Artsakh State Service of Emergency Situations spokesperson Hunan Tadevosyan said they were unable to identify the latest retrieved body and a medical examination is underway.
Tadevosyan says they planned to resume the search operations on February 3 in Varanda (Fizuli) and Jrakan (Jabrayil).