Հանրապետության նախագահը գերիներին ու անհայտ կորածներին վերաբերող հարցեր է քննարկել ադրբեջանական կողմի պաշտոնական ներկայացուցչի հետ
Այսօր Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը, ՀՀ ԱԱԾ տնօրեն գնդապետ Արմեն Աբազյանի և Արցախում ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատար գեներալ -լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովի հետ, ռուսական զորակազմի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում հանդիպել է Ադրբեջանի պաշտոնական ներկայացուցչի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի հետ զրույցում ասել է ԱՀ նախագահի մամուլի խոսնակ Լուսինե Ավանեսյանը:
«Քննարկվել են գերիների վերադարձին, անհայտ կորածների որոնմանը առնչվող և հումանիտար այլ հարցեր: Քննարկում է եղել նաև 90-ականների պատերազմի ընթացքում անհայտ կորած անձանց ճակատագրերին վերաբերող հարցեր»,- հավելել է Ավանեսյանը:

Artsakh Republic President with the official representative of the Azerbaijan discussed issues related to the captives and the missing
On 12 February, Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan with Director of Armenia's National Security Service (NSS) Colonel Armen Abazyan and Lieutenant-General Rustam Muradov, the commander of Russian peacekeeping forces stationed in Artsakh, met with the official representative of Azerbaijan in the territory under the control of the Russian troops.
Artsakh Republic President  with the official representative of the Azerbaijan discussed issues related to the captives and the missing
STEPANAKERT, FEBRUARY 12, ARTSAKHPRESS: Spokesperson of the President of the Republic of Artsakh Lusine Avanesyan told ''Artsakhpress.''
" Issues related  to the return of the captives and the search for the missing were discussed,'' Avanesyan said, adding that issues related to the fate of the missing persons during the war in the 1990s were also discussed.