Արա Այվազյանն ու Սերգեյ Լավրովը կքննարկեն հայ գերիների ապահով հայրենադարձման հարցը
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արա Այվազյանի գլխավորած պատվիրակությունն արդեն Ռուսաստանի մայրաքաղաք Մոսկվայում է՝ հանդիպելու ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին  հայտնեց ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Աննա Նաղդալյանը:
Պատասխանելով հարցին, թե ինչ հարցեր են քննարկելու երկու երկրների արտաքին գերատեսչությունների ղեկավարները՝ Նաղդալյանն ասաց. «Հայաստանի և Ռուսաստանի ԱԳ նախարարներ Արա Այվազյանի և Սերգեյ Լավրովի քննարկումների առանցքում կլինեն նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության և դրան հաջորդած հունվարի 11-ի հայտարարության կյանքի կոչմանն առնչվող հարցերը: Ի թիվս այլ հարցերի՝ կքննարկվեն հայ ռազմագերիների և Ադրբեջանի կողմից պահվող քաղաքացիական անձանց ապահով հայրենադարձման հարցեր»: Նախարարները կանդրադառնան նաև տարածաշրջանային բոլոր կոմունիկացիաների ապաշրջափակմանը:

Armenian, Russian FMs to discuss safe return of POWs from Azerbaijan
The delegation led by Foreign Minister of Armenia Ara Aivazian has arrived in Moscow, Russia, Armenian foreign ministry spokesperson Anna Naghdalyan said.
STEPANAKERT, FEBRUARY 17, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: The Armenian FM is scheduled to meet with his Russian counterpart Sergei Lavrov.
Asked what issues will be discussed during the ministers’ meeting, Naghdakyan said: “The discussions will focus on the implementation of the November 9 and January 11 trilateral statements. Among other issues, the FMs will also discuss the safe return of the Armenian prisoners of war and other detained civilians from Azerbaijan”.