Իսրայելը բացառիկ դեպքերում է թույլ տվել օտարերկրացիների մուտքը
Մարտի 8-ից սկսած Իսրայելը օտարերկրյա քաղաքացիների մուտքը թույլ է տալիս բացառիկ դեպքերում՝ որոշակի կանոնների հետեւելու պայմանով, որոնք հրապարակել է երկրի կառավարության մամուլի ծառայությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Իսրայել գալ ցանկացող բոլորը մինչեւ չվերթը 24 ժամում պետք է լրացնեն Իսրայել մեկնող ուղեւորների համար հայտարարագրման ձեւ»,- news.am-ի փոխանցամբ՝ նշված է մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:
Իսրայել մուտք գործել ցանկացող օտարերկրյա քաղաքացիները բացի մուտք գործելու մասին ձեւը լրացնելուց, պետք է երկիր մուտք գործելու թույլտվություն ստանան, նշված է հաղորդագրության մեջ: «Իսրայել օտարերկրացիների մուտքը կթույլատրվի բացառիկ դեպքերում»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
Համապատասխան թղթերը եւ տեղեկությունները տալուց հետո ուղեւորը երկիր մուտք գործելու կա՛մ թույլտվություն է ստանում, կա՛մ մերժում:
Իսրայել ժամանելուն պես օտարերկրյա քաղաքացիները, ինչպես նաեւ իսրայելցիները, պետք է պահպանեն երկշաբաթյա մեկուսացում, որից կարող են ազատվել Իսրայելում ստացած պատվաստման մասին վկայագիր ներկայացնողները: Դրանից բացի, օդանավի վայրէջքի պարտադիր պայման է շարունակում մնալ կորոնավիրուսի ախտորոշման բացասական ՊՇՌ թեստը, որը կատարվել է մինչեւ թռիչքը 72 ժամվա ընթացքում:

Israel allows entry to foreigners in exceptional cases
Israel allows entry to foreign citizens in exceptional cases starting from March 8, subject to certain rules, which were published by the press service of the country's government, news.am reports, citing Prime.
STEPANAKERT, MARCH 8, ARTSAKHPRESS: Anyone wishing to fly to Israel must fill out a declaration form for passengers entering Israel within 24 hours before the departure of the flight, the press service said.
Foreign citizens wishing to enter Israel must obtain permission to enter the country, the report says.
After submitting the relevant papers and information, the passenger will receive either a permit or a refusal to enter the country.
Upon arrival in Israel, foreign citizens, as well as Israelis, will have to observe two-week isolation from which those who provide a certificate of vaccination received in Israel can be exempted. In addition, a prerequisite for boarding an aircraft is the presence of a negative PCR test for coronavirus, made within 72 hours before departure.