Նախագահը պարգևատրել է մի խումբ զինծառայողների
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մարտի 10-ին ընդունել է N զորամասի մի խումբ զինծառայողների՝ հայտնի ռազմական գործիչ Վլադիմիր Վարտանովի գլխավորությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արայիկ Հարությունյանը խորին ցավակցություն է հայտնել 2020 թ. սեպտեմբերի 27-ին հակառակորդի սանձազերծած լայնածավալ ռազմական գործողությունների ընթացքում զորամասի զոհված հերոսների հարազատներին:
Արցախի նախագահը կարևորել է զորամասի դերակատարությունը պատերազմի ժամանակ, մասնավորապես, Կարմիր Շուկա գյուղի պաշտպանության գործում, ինչի շնորհիվ հակառակորդին չի հաջողվել ճեղքել ռազմաճակատը և իրականացնել նախապես պլանավորած առաջխաղացումը:
Արցախի Հանրապետության պետական սահմանի պաշտպանության գործում ցուցաբերած բացառիկ քաջության ու արիության համար նախագահը ներկաներին հանձնել է բարձր պետական պարգևներ:

On March 10 President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan received a group of servicemen of the N military unit headed by Vladimir Vartanov, a distinguished military figure, the Presidential Office informs.
Arayik Harutyunyan awarded a group of servicemen
STEPANAKERT, MARCH 10 , ARTSAKHPRESS: Arayik Harutyunyan expressed deep condolences to the families of the military unit's servicemen, perished during the large-scale hostilities unleashed by Azerbaijan on September 27, 2020.
The head of state noted the important role of the military unit during the war, in particular, in the defense of Karmir Shuka village of Martouni region of the Artsakh Republic, thanks to which the enemy did not manage to break through the frontline and carry out the pre-planned advance.
The President presented high state awards to those present for exceptional courage and bravery shown in the defense of the state border of the Republic of Artsakh.