Մարտի 15-ին կատարվել է 51 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 4 դեպք:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 11 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում այս տարվա ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 3755 քաղաքացու հետազոտություն, որից 528-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2412 դեպք: Կատարվել է 21203 թեստավորում:

В Арцахе подтверждено 4 случая заболевания коронавирусом
15 марта было проведено 51 анализов, в результате которого в Арцахе подтверждено 4 случая заболевания коронавирусом.
СТЕПАНАКЕРТ, 15 марта, АРЦАХПРЕСС- Одиннадцать инфицированных в настоящее время проходят лечение от коронавируса в стационаре, а легкие случаи получают амбулаторное лечение на дому.
В Арцахе в этом году с целью лабораторного выявления коронавируса было обследовано 3755 граждан, из которых 528 дали положительный результат.В Республике Арцах подтверждено 2412 случаев заболевания коронавирусом.
Было проведено 21203 тестирования. Минздрав Республики Арцах еще раз призывает следовать инструкциям, чтобы избежать новых вспышек и быстро побороть коронавирусную инфекцию.