ՆԱՏՕ-ն հուսով է, որ Ուկրաինան եւ Վրաստանը դաշինքի անդամներ կդառնան
ՆԱՏՕ-ն շարունակում է հանձնառու մնալ բաց դռների քաղաքականությանը, որը նախատեսում է ռազմաքաղաքական դաշինքին Վրաստանի ու Ուկրաինայի ապագա անդամակցության հնարավորությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Այս մասին հայտարարել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգը, փոխանցում է «Ամերիկայի ձայնը»:
Ստոլտենբերգը հավաստիացրել է, որ դաշինքը բաց է բոլոր եվրոպական ժողովրդավարությունների համար, որոնք կրում են դաշինքի արժեքները եւ պատրաստ են կատարել Հյուսիսատլանտյան պայմանագրի սկզբունքները: Զեկույցում շեշտվում է, որ դաշինքի երկրները դեռեւս 2008 թվականին Ռումինիայի մայրաքաղաք Բուխարեստում տեղի ունեցած գագաթնաժողովի ժամանակ որոշում են ընդունել ՆԱՏՕ-ին Վրաստանի եւ Ուկրաինայի հնարավոր անդամակցությանն աջակցելու մասին:
Ստոլտենբերգը նաեւ գոհունակությամբ նշել է, որ 2020 թվականի մարտին դաշինքի 30-րդ անդամ է դարձել Հյուսիսային Մակեդոնիան:

НАТО рассчитывает, что Украина и Грузия станут членами альянса
НАТО остается привержен политике открытых дверей, который предусматривает возможность будущего членства в военно-политическом блоке Грузии и Украины. Об этом заявил генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг, передает «Голос Америки».
СТЕПАНАКЕРТ, 17 марта, АРЦАХПРЕСС- Как заверил Столтенберг, альянс отрыт для всех европейских демократий, которые разделяют ценности альянса и готовы выполнять принципы Североатлантического договора. В отчете подчеркивается, что страны альянса еще в 2008-м году на саммите в Бухаресте, столице Румынии, приняли решение о поддержке возможного членства Грузии и Украины в НАТО.
Столтенберг также с удовлетворением отметил, что в марте 2020 года 30-м членом альянса стала Северная Македония.