Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տիպի տրանսպորտային միջոցների համար
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Փակ են Արագածոտնի մարզում «Ամբերդ» բարձր լեռնային օդերևութաբանական կայանից դեպի Ամբերդ ամրոց և դեպի Քարի լիճ տանող ավտոճանապարհները, իսկ Վարդենյաց լեռնանցքը՝ միայն կցորդիչով բեռնատարների համար։
Գորիս-Շուռնուխ-Կապան ավտոճանապարհին և Սիսիան-«Զանգեր» կոչվող հատվածում տեղ-տեղ մերկասառույց է։
Կոտայքի, Վայոց ձորի մարզերում, Արագածոտնի մարզի Արագածի, Ապարանի և Աշտարակի տարածաշրջաններում, Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքում, Աշոցքի և Ամասիայի տարածաշրջաններում, Սյունիքի մարզի Սիսիան-«Զանգեր» ավտոճանապարհին, «Մեղրու սար» (բուք է) կոչվող հատվածում տեղում է ձյուն։
Երևան-Սևան ավտոճանապարհի 16–27-րդ կմ-ին առկա է մառախուղ։
Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է բոլոր տիպի տրանսպորտային միջոցների համար։ Ռուսական կողմում կա մոտ 490 կուտակված բեռնատար ավտոմեքենա:

Автодорога Степанцминда-Ларс закрыта: на российской стороне 490 грузовых автомобилей
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Армении сообщает, что на территории Армении, исходя из погодных условий, есть закрытые автодороги.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 марта, АРЦАХПРЕСС- Как стало известно  в Управлении по связям с общественностью и СМИ МЧС Армении, закрыты автодороги, ведущие от высокогорной метеорологической станции “Амберд” Арагацотнской области к крепости Амберд и к озеру Кари Арагацотнской области.
Перевал Варденяц закрыт только для грузовых автомобилей с прицепом.
На автодороге Горис-Шурнух-Капан и на отрезке Сисиан-Зангер местами гололедица.
В Котайкской, Вайоц Дзорской областях, в Арагаце, Апаране и Аштараке Арагацотнской области, в городе Гюмри Ширакской области, в регионах Ашоцка и Амасии, на автодороге Сисиан-Зангер Сюникской области, на участке Мегри сар идет снег. На автодороге Ереван-Севан туман, с 16 по 27 км - туман.
Согласно информации, полученной из Департамента ЧС МВД Грузии и Центра кризисного управления Северной Осетии МЧС РФ, автодорога Степанцминда-Ларс закрыта для всех видов транспортных средств. На российской стороне скопилось 490 грузовых автомобилей.