Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 891 նոր դեպք
Հայաստանում մարտի 19-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 891 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 182 056-ի:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը, մեկ օրում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 19 քաղաքացի, մահացածների թիվը 3320 է:
Մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակված պացիենտների՝ այլ հիվանդությունից մահվան 3 դեպք: Մարտի 19-ի դրությամբ մահվան այս դեպքերի թիվը 851 է: Ընդհանուր առմամբ, մեկ օրում մահացել է 22 մարդ, իսկ մահվան ընդհանուր դեպքերի թիվը հասել է 4171-ի:
Մեկ օրում առողջացածների թիվը 332 է, ընդհանուր առողջացածներինը՝ 167 518, փաստացի բուժվողներինը՝ 10 367 (մեկ օրում ավելացել է 537-ով): Մեկ օրում արվել է 4725 թեստ, ընդհանուր առմամբ առ այսօր արվել է 793 678 թեստ:

За сутки в Армении подтверждены 891 новых случаев коронавируса
За сутки в Армении подтверждены 891 новых случаев коронавируса и 19 смертей, общее число инфицированных почти достигло 182 056 тыс.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 марта, АРЦАХПРЕСС- По положению на утро 19 марта, в Армении зафиксированы  182 056 подтвержденных случаев коронавируса, сообщается на сайте Национального центра по контролю и профилактике заболеваний Минздрава республики.
В общей сложности на утро 19 марта в стране зарегистрировано 182056 инфицированных коронавирусом. Фактически сейчас лечатся 10 367  лиц (за день их число увеличилось на 537).  Выздоровели 167518 человек (332 за последние сутки), скончались 3320 пациентов (19 за последние сутки).
Еще 3 граждан с коронавирусом скончались, по формулировке властей, «из-за иных болезней». Общее число таких случаев – 851. Таким образом, общее число смертей достигло 4171.