Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 3 դեպք
Մարտի 18-ին կատարվել է 43 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 3 դեպք:
Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության  3 դեպք
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 17 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում այս տարվա ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 3906 քաղաքացու հետազոտություն, որից 541-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2425 դեպք: Կատարվել է 21 354 թեստավորում:

В Арцахе за минувшие сутки выявлено 3 новых случая заражения коронавирусом
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), в Арцахе за минувшие сутки выявлено 3 новых случая заражения коронавирусом.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 марта, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщили в Министерстве здравоохранения Арцаха.
18 марта было проведено 43 анализов, в результате которого в Арцахе подтверждено 3 случая заболевания коронавирусом.
В Арцахе на данный момент стационарное лечение от коронавирусной болезни получают 17 пациентов, больные с легкими формами заболевания получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
“В общей сложности в Арцахе в 2021 г. проведено 3906 тестов на COVID-19, из которых 541 оказались с положительным результатом”, - сообщили в министерстве, призывая для предотвращения распространения коронавирусной инфекции соблюдать все установленные меры безопасности.