Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 7 դեպք
Մարտի 22-ին կատարվել է 70 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 7 դեպք:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 22 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում այս տարվա ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 4069 քաղաքացու հետազոտություն, որից 559-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2443 դեպք: Կատարվել է 21517թեստավորում:

22 марта в Арцахе проведено 70 тестов на коронавирус, в результате чего выявлено 7 новых случаев заражения коронавирусом.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 марта, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает министерство здравоохранения Арцаха, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 22 пациентов, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошели 4069 человек, у 559 из них тесты дали положительный результат.
В целом в Арцакхе с начала пандемии подтверждено 2443 случая заражения COVID-19, проведено 21 517 тестов.