Հայաստան կժամանի ՌԴ բարձրաստիճան պատվիրակություն. կայացել է ՀՀ Պաշտպանության նախարարի և ՌԴ ԶՈՒ ԳՇ պետի հեռախոսազրույցը
Մարտի 23-ի երեկոյան կայացել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանի և ՌԴ ԶՈՒ ԳՇ պետ, բանակի գեներալ Վալերի Գերասիմովի հեռախոսազրույցը, որի ընթացքում քննարկվել են հայ-ռուսական ռազմական համագործակցությանն առնչվող, մասնավորապես՝ հայ-ռուսական համատեղ զորախմբերի միասնական գործողությունների, ինչպես նաև Սյունիքի անվտանգային խնդիրների լուծման հետ կապված մի շարք հարցեր։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Անդրադարձ է կատարվել հայկական զինված ուժերի արդիականացման և լայնածավալ բարեփոխումների ծրագրերին։ Վաղարշակ Հարությունյանն ու Վալերի Գերասիմովը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել նշված հարցերի շուրջ առավել հանգամանալից քննարկումների նպատակով մոտ ժամանակներս ՌԴ բարձրաստիճան պատվիրակության Հայաստան այցի և բանակցությունների անցկացման վերաբերյալ։

Armenia’s Minister of Defense Vagharshak Harutyunyan and Russia’s Chief of the General Staff of the Armed Forces Valeriy Gerasimov held a telephone conversation in the evening of March 23.
Armenia defense minister, Russia army chief discuss Syunik security
STEPANAKERT, MARCH 24 , ARTSAKHPRESS: They discussed issues concerning the Armenian-Russian military cooperation, namely the unified actions of the Armenian-Russian joint military contingents, as well as the solution of the security issues of the Syunik Province, the defense ministry informs.
Reference was made also to the programs of modernization and large-scale reforms of the Armenian armed forces.
Harutyunyan and Gerasimov reached an agreement on the visit of a high-ranking Russian delegation to Armenia in the near future and negotiations for more detailed discussions on the aforesaid matters.