Հայաստան կժամանի ՌԴ բարձրաստիճան պատվիրակություն. կայացել է ՀՀ Պաշտպանության նախարարի և ՌԴ ԶՈՒ ԳՇ պետի հեռախոսազրույցը
Մարտի 23-ի երեկոյան կայացել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանի և ՌԴ ԶՈՒ ԳՇ պետ, բանակի գեներալ Վալերի Գերասիմովի հեռախոսազրույցը, որի ընթացքում քննարկվել են հայ-ռուսական ռազմական համագործակցությանն առնչվող, մասնավորապես՝ հայ-ռուսական համատեղ զորախմբերի միասնական գործողությունների, ինչպես նաև Սյունիքի անվտանգային խնդիրների լուծման հետ կապված մի շարք հարցեր։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Անդրադարձ է կատարվել հայկական զինված ուժերի արդիականացման և լայնածավալ բարեփոխումների ծրագրերին։ Վաղարշակ Հարությունյանն ու Վալերի Գերասիմովը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել նշված հարցերի շուրջ առավել հանգամանալից քննարկումների նպատակով մոտ ժամանակներս ՌԴ բարձրաստիճան պատվիրակության Հայաստան այցի և բանակցությունների անցկացման վերաբերյալ։

В Армению прибудет высокопоставленная российская делегация: состоялся телефонный разговор министра обороны РА с начальником Генштаба ВС РФ
Вечером 23 марта состоялся телефонный разговор министра обороны РА Вагаршака Арутюняна с начальником Генерального штаба Вооруженных сил РФ генералом Валерием Герасимовым, в ходе которого были обсуждены вопросы армяно-российского военного сотрудничества.
СТЕПАНАКЕРТ, 24 марта, АРЦАХПРЕСС- Стороны затронули также ряд вопросов относительно обеспечения безопасности Сюника.
Арутюнян и Герасимов обсудили программы модернизации Вооруженных сил Армении. Министр обороны РА и начальник Генштаба ВС РФ договорились о визите в ближайшее время высокопоставленной российской делегации в Армению для более детальных обсуждений по указанным вопросам.