Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 10 դեպք
Մարտի 24-ին կատարվել է 81 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 10 դեպք:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 24 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում այս տարվա ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 4268 քաղաքացու հետազոտություն, որից 576-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետությունում, ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2460 դեպք: Կատարվել է 21716 թեստավորում:

В Арцахе подтверждено 10 новых случаев заражения коронавирусом
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах , за минувшие сутки в Арцахе выявлено 10 новых случаев заражения коронавирусом.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 марта, АРЦАХПРЕСС- Зараженные являются контактерами ранее установленных очагов.
Как сообщает министерство здравоохранения Арцаха, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 24 пациентов, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошели 4268 человек, у 576 из них тесты дали положительный результат.
В целом в Арцакхе с начала пандемии подтверждено 2460 случая заражения COVID-19, проведено 21 716 тестов.