Դավիթ Հակոբյանը նշանակվել է Արցախի նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի առաջին տեղակալ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ստորագրել է հրամանագիր Դավիթ Հակոբյանին Նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի առաջին տեղակալ նշանակելու մասին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Դավիթ Հակոբյանը միջազգային զարգացման մասնագետ է, ունի այդ ոլորտում ավելի քան 30 տարվա աշխատանքային փորձ: Վերջին 26 տարիների ընթացքում աշխատել է Միավորված ազգերի կազմակերպությունում՝ զբաղեցնելով տարբեր բարձրաստիճան պաշտոններ: Մասնավորապես, ի թիվս այլ պաշտոնների՝ վերջին տարիներին նա եղել է Սիրիայում ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրերի մշտական ներկայացուցիչ, իսկ նախքան այդ՝ Աֆղանստանում, Սոմալիում ու Ղրղզստանում՝ մշտական ներկայացուցչի տեղակալ:
Դավիթ Հակոբյանը մի քանի տասնյակ երկրներում ՄԱԿ-ի ծրագրերի շրջանակներում համակարգել և իրականացրել է հումանիտար ու զարգացման մասշտաբային նախագծեր՝ ուղղված այդ պետությունների հումանիտար ճգնաժամերի հաղթահարմանը, կայուն զարգացմանը, քաղաքացիների կյանքի որակի բարելավմանը:
1981-1991թթ. Դավիթ Հակոբյանը ներգրավված է եղել գիտահետազոտական աշխատանքներում, հրապարակել է շուրջ 40 հոդված լազերային ֆիզիկայի վերաբերյալ: Ունի ֆիզիկա-մաթեմատիկական գիտությունների թեկնածուի աստիճան:

Давид Акопян назначен первым заместителем руководителя аппарата президента Арцаха
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян подписал указ о назначении Давида Акопяна первым заместителем руководителя аппарата президента.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 марта, АРЦАХПРЕСС- Давид Акопян является специалистом по международному развитию, имеет в этой сфере 30-летний рабочий стаж. В последние 26 лет он работал в Организации Объединенных Наций, занимая разные высокие должности. В частности, в последние годы он был Постоянным представителем Программы развития ООН в Сирии, а в Афганистане, Сомали и Киргизии – заместителем Постоянного представителя.
В рамках программ ООН в нескольких десятках стран Давид Акопян координировал и осуществлял масштабные гуманитарные проекты и проекты развития, направленные на преодоление гуманитарных кризисов, стабильное развитие, улучшение качества жизни граждан в этих странах.
В 1981-1991гг. Давид Акопян был вовлечен в научно-исследовательские работы, опубликовал около 40 статей по лазерной физике. Имеет ученую степень кандидата физико-математических наук.