Դավիթ Հակոբյանը նշանակվել է Արցախի նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի առաջին տեղակալ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ստորագրել է հրամանագիր Դավիթ Հակոբյանին Նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի առաջին տեղակալ նշանակելու մասին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Դավիթ Հակոբյանը միջազգային զարգացման մասնագետ է, ունի այդ ոլորտում ավելի քան 30 տարվա աշխատանքային փորձ: Վերջին 26 տարիների ընթացքում աշխատել է Միավորված ազգերի կազմակերպությունում՝ զբաղեցնելով տարբեր բարձրաստիճան պաշտոններ: Մասնավորապես, ի թիվս այլ պաշտոնների՝ վերջին տարիներին նա եղել է Սիրիայում ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրերի մշտական ներկայացուցիչ, իսկ նախքան այդ՝ Աֆղանստանում, Սոմալիում ու Ղրղզստանում՝ մշտական ներկայացուցչի տեղակալ:
Դավիթ Հակոբյանը մի քանի տասնյակ երկրներում ՄԱԿ-ի ծրագրերի շրջանակներում համակարգել և իրականացրել է հումանիտար ու զարգացման մասշտաբային նախագծեր՝ ուղղված այդ պետությունների հումանիտար ճգնաժամերի հաղթահարմանը, կայուն զարգացմանը, քաղաքացիների կյանքի որակի բարելավմանը:
1981-1991թթ. Դավիթ Հակոբյանը ներգրավված է եղել գիտահետազոտական աշխատանքներում, հրապարակել է շուրջ 40 հոդված լազերային ֆիզիկայի վերաբերյալ: Ունի ֆիզիկա-մաթեմատիկական գիտությունների թեկնածուի աստիճան:

Davit Hakobyan appointed first deputy chief of office of the President of the Republic of Artsakh
President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan signed a decree on appointing Davit Hakobyan first deputy chief of office of the Artsakh Republic President, the Presidential Office stated.
STEPANAKERT, MARCH 26 , ARTSAKHPRESS: Davit Hakobyan is specialized in international development, with 30 years of experience in the field. He has been a high-ranking United Nations official for the past 26 years. Most notably, he has held in recent years the position of the UNDP permanent representative in Syria, and before that, deputy permanent representative in Afghanstan, Somalia and Kyrgyzstan.
Davit Hakobyan coordinated and implemented in several dozen countries UN-led large-scale humanitarian and development projects aimed at overcoming the humanitarian crisis in those countries, sustainable development, improving the quality of life of the people.
In 1981-91 Davit Hakobyan was involved into research works, and is author to about 40 articles on laser physics.