ԱՊՀ ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստի շրջանակներում Լավրովը կհանդիպի Այվազյանի և Բայրամովի հետ
Ռուսաստանի Դաշնության ԱԳ նախարարներ Սերգեյ Լավրովը ապրիլի 2-ին Անկախ պետությունների համագործակցության անդամ երկրների արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի նիստի շրջանակներում կհանդիպի Հայաստանի ԱԳ նախարար Արա Այվազյանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնում է ՏԱՍ-ը, այս մասին հայտնել է Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
«Այլ հնարավոր հանդիպումների թվում ԱՊՀ երկրների ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստի շրջանակներում նախատեսվում է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարի շփումը Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների հետ:

Russia FM to meet with Armenia, Azerbaijan counterparts
Russian Foreign Minister Sergei Lavrov will meet with Foreign Minister of Armenia Ara Aivazian and Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov on April 2 on the sidelines of the session of the CIS Council of Foreign Ministers, Russian foreign ministry spokeswoman Maria Zakharova said, reports TASS.
STEPANAKERT, MARCH 26 , ARTSAKHPRESS: "The Russian FM is expected to interact with the Azerbaijani and Armenian FMs within the framework of the meeting of the CIS Council of Foreign Ministers," she said.