ԱՊՀ ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստի շրջանակներում Լավրովը կհանդիպի Այվազյանի և Բայրամովի հետ
Ռուսաստանի Դաշնության ԱԳ նախարարներ Սերգեյ Լավրովը ապրիլի 2-ին Անկախ պետությունների համագործակցության անդամ երկրների արտաքին գործերի նախարարների խորհրդի նիստի շրջանակներում կհանդիպի Հայաստանի ԱԳ նախարար Արա Այվազյանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 մարտի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնում է ՏԱՍ-ը, այս մասին հայտնել է Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
«Այլ հնարավոր հանդիպումների թվում ԱՊՀ երկրների ԱԳ նախարարների խորհրդի նիստի շրջանակներում նախատեսվում է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարի շփումը Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների հետ:

В рамках заседания СМИД СНГ Лавров встретится с Айвазяном и Байрамовым
Министр иностранных дел РФ Лавров 2 апреля в рамках заседания Совета министров иностранных дел стран Содружества независимых государств встретится с министром иностранных дел Армении Ара Айвазяном и министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 марта, АРЦАХПРЕСС-  Как сообщает  ТАСС, об этом сообщила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
“В числе других возможных встреч в рамках заседания Совета министров иностранных дел стран СНГ планируется встреча министра иностранных дел России с министрами иностранных дел Армении и Азербайджана”.