Արտակ Դավթյանը Ռուստամ Մուրադովի հետ քննարկել է անվտանգության ապահովման հարցեր
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը մարտի 31-ին ընդունել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում հրադադարի ռեժիմի վերահսկման նպատակով տեղակայված ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերրի վարչությունից:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են անվտանգության ապահովման և փոխգործակցության կազմակերպան հարցեր, ընդգծվել է հայ ռազմագերիների վերադարձի ապահովման և անհայտ կորածների որոնողական աշխատանքների կարևորությունը։
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետը շնորհակալություն է հայտնել գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին՝ ռուսական խաղաղապահ զորախմբի արդյունավետ գործունեության և գործադրած ջանքերի համար։

Вопросы обеспечения безопасности в Арцахе обсудили Артак Давтян и Рустам Мурадов
Начальник Генерального штаба Вооруженных сил Армении, генерал-лейтенант Артак Давтян 31 марта принял командующего миротворческой контингентом России, дислоцированной в зоне карабахского конфликта, генерал-лейтенанта Рустама Мурадова.
СТЕПАНАКЕРТ, 1 апреля, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает пресс-служба Минобороны Армении, входе встречи были обсуждены вопросы обеспечения безопасности и сотрудничества, была подчеркнута важность обеспечения возвращения армянских военнопленных и поисково-спасательных работ останков погибших и без вести пропавших.
Начальник Генштаба ВС Армении поблагодарил генерал-лейтенанта Рустама Мурадова за эффективную деятельность и усилия российского миротворческого контингента.