Նախագահն աշխատանքային այցով եղել է Մարտունու շրջանում
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մարտի 31-ին աշխատանքային այցով եղել է Մարտունու շրջանում, հանդիպումներ ունեցել Մարտունի քաղաքում և Բերդաշեն, Աշան, Նոր շեն, Հացի, Ավդուռ ու Մյուրիշեն համայնքներում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Երկրի ղեկավարն իր խոսքում անդրադարձել է անվտանգության ու սոցիալական հիմնախնդիրների հաղթահարման և տնտեսության զարգացման հարցերին: Անդրադառնալով մամուլում պարբերաբար շահարկվող Կարմիր շուկայի թեմային՝ Հանրապետության նախագահը մեկ անգամ ևս շեշտել է, որ նման խոսակցությունները որևէ հիմք չունեն և, հակառակը, ԱՀ իշխանությունների օրակարգում Արցախի տարածքային ամբողջականության քաղաքական ճանապարհով վերականգնումն է՝ առնվազն նախկին ԼՂԻՄ սահմաններում:

The President of the Republic visits the Martouni region
On March 31 President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan visited the Martouni region and had meetings in Martouni town, Berdashen, Ashan, Nor Shen, Hatsy, Avdour and Murishen communities, the Presidential Office stated.
STEPANAKERT, APRIL 1, ARTSAKHPRESS: The head of state touched upon the issues on overcoming security and social issues as well as economic development priorities.
Touching upon the complicated situation in Karmir Shouka community of the Martouni region, which has received heavy press coverage, the President of the Republic reassured that these are ungrounded rumours.
The President reminded of the Artsakh Republic authorities commitment to a negotiated political solution to the issue of restoring the territorial integrity of Artsakh, at least within the borders of the former NKAO.