Թուրքիան պետք է փոխի Հայաստանի նկատմամբ ագրեսիվ քաղաքականությունը. ՀՀ վարչապետ
Տարածաշրջանում ամուր խաղաղության հաստատման և տնտեսական պատկերի վերականգնման համար Թուրքիան պետք է փոխի Հայաստանի նկատմամբ  ագրեսիվ քաղաքականությունը:
Թուրքիան պետք է փոխի Հայաստանի նկատմամբ  ագրեսիվ քաղաքականությունը. ՀՀ վարչապետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 6 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։Այս մասին «Ինտերֆաքս»-ին տված հարցազրույցում ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա նախ հիշեցրել է, որ հայ-թուրքական սահմանը միակողմանիորեն փակվել է Թուրքիայի կողմից դեռևս 1993 թվականին: Հայաստանը միշտ կողմ է եղել Թուրքիայի հետ առանց նախապայմանների հարաբերությունների կարգավորմանը, սակայն այն մերժվել է հենց Թուրքիայի կողմից:
«Անկարայի նման թշնամական քաղաքականությունը նոր թափ է ստացել Ադրբեջանի կողմից Արցախի դեմ 44-օրյա ագրեսիայի ընթացքում: Մասնավորապես, Թուրքիան Ադրբեջանին ուղղակի ռազմաքաղաքական և ռազմատեխնիկական աջակցություն է ցուցաբերել՝ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտի տեղափոխելով նաև օտարերկրյա զինյալ ահաբեկիչներին։ Այս համատեքստում, ամուր խաղաղության հաստատման և տարածաշրջանում տնտեսական պատկերի վերականգնման համար Թուրքիան պետք է փոխի Հայաստանի նկատմամբ այդ ագրեսիվ քաղաքականությունը»,- ասել է Փաշինյանը:

In order to establish a lasting peace and restore the economic image in the region, Turkey needs to change its aggressive policy towards Armenia, Prime Minister Nikol Pashinyan said in an interview to Interfax.
Turkey must change the aggressive policy towards Armenia – PM Pashinyan
STEPANAKERT, APRIL 6, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS:  PM Pashinyan reminded that the Armenian-Turkish border was unilaterally closed by Turkey back in 1993, noting that Armenia has always advocated the normalization of relations with Turkey without preconditions, but this was rejected by Turkey itself.
“Such a hostile policy of Ankara received new scope during the 44-day aggression of Azerbaijan against Artsakh. Particularly, Turkey has provided direct military-political and military-technical support to Azerbaijan, by transferring also foreign armed terrorists to the Nagorno Karabakh conflict zone. In this respect, in order to establish a firm peace and restore the economic image in the region Turkey must change this aggressive policy towards Armenia”, the Armenian PM said.