Չինաստանը դադարեցնում է բոլոր թռիչքները Թուրքիայից
Չինաստանի քաղաքացիական ավիացիայի վարչությունը COVID-19-ի տարածումը դադարեցնելու նպատակով պրիլի 19-ից մեկ ամսով դադարեցնում է Թուրքիայից թուրքական ավիաուղիներով իրականացվող բոլոր թռիչքները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ընդհանուր առմամբ, մարտի 24-ին ավիաընկերության՝ Չինաստան երջին չվերթի ժամանակ ընդհանուր առմամբ 14 ուղեւորի հանձնած թեստերի արդյունքները դրական են եղել, news.am-ի փոխանցմամբ, հայտնում է Turizm Ajansi լրատվական կայքը:
Վերջին շաբաթներին Թուրքիայում վարակման դեպքերի թվի կտրուկ աճ է նկատվել. վերջին 24 ժամվա ընթացքում գրանցվել է  վարակման 42.551 նոր դեպք, մահացել է 193 մարդ:

Китай приостанавливает все полеты из Турции
Управление гражданской авиации Китая с 19 апреля приостанавливает все полеты из Турции через Turkish Airlines на один месяц, чтобы остановить распространение COVID-19.
СТЕПАНАКЕРТ, 7 апреля, АРЦАХПРЕСС - В общей сложности у 14 пассажиров  был положительный тест на коронавирус  во время последнего рейса авиакомпании в Китай 24 марта, сообщает новостной сайт Turizm Ajansi.
В последние недели в Турции наблюдался резкий рост числа инфекций: за последние 24 часа было зарегистрировано 42 551 новый случай заражения, скончались 193 человека.