Պետդումայի նախագահ Վոլոդինը կհանդիպի Հայաստանի խորհրդարանի եւ Ուզբեկստանի Սենատի խոսակների հետ
Պետդումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինն ապրիլի 9-ին լրագրողներին հայտնել Է հաջորդ շաբաթ Հայաստանի խորհրդարանի եւ Ուզբեկստանի Սենատի խոսնակների գլխավորած պատվիրակությունների հետ կայանալիք հանդիպումների մասին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵ։«Հաջորդ շաբաթ պլանավորված են միջազգային հանդիպումներ: Պետդումա կայցելեն Հայաստանի եւ Ուզբեկստանի խորհրդարանների պատվիրակությունները՝ խոսնակների գլխավորությամբ»,- ասել Է Վոլոդինը:
«Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի եւ Ուզբեկստանի խորհրդարանի Սենատի նախագահ Տանզիլա Նարբաեւայի հետ երկկողմ հանդիպումների ընթացքում մենք կշարունակենք երկխոսությունը միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացմման շուրջը»,- հավելել Է նա: Ինչպես ճշտել են Պետդումայի մամուլի ծառայությունում, Միրզոյանի հետ հանդիպումը պլանավորված Է ապրիլի 13-ին, իսկ Նարբաեւայի հետ՝ ապրիլի 14-ին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Володин встретится со спикерами парламента Армении и Сената Узбекистана
Председатель Госдумы Вячеслав Володин в пятницу сообщил журналистам о предстоящих на следующей неделе встречах с делегациями парламента Армении и Сената Узбекистана во главе с их спикерами.
СТЕПАНАКЕРТ, 9 апреля, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает ТАСС - "На следующей неделе запланированы международные встречи. Госдуму посетят делегации парламентов Армении и Узбекистана во главе со спикерами", - сказал Володин.
"В ходе двусторонних встреч с председателем Национального собрания Армении Араратом Мирзояном и председателем Сената парламента Узбекистана Танзилой Нарбаевой мы продолжим диалог о развитии межпарламентских отношений", - добавил он.
Как уточнили в пресс-службе Госдумы, встреча с Мирзояном запланирована на 13 апреля, а с Нарбаевой - на 14 апреля.