Պետդումայի նախագահ Վոլոդինը կհանդիպի Հայաստանի խորհրդարանի եւ Ուզբեկստանի Սենատի խոսակների հետ
Պետդումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինն ապրիլի 9-ին լրագրողներին հայտնել Է հաջորդ շաբաթ Հայաստանի խորհրդարանի եւ Ուզբեկստանի Սենատի խոսնակների գլխավորած պատվիրակությունների հետ կայանալիք հանդիպումների մասին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵ։«Հաջորդ շաբաթ պլանավորված են միջազգային հանդիպումներ: Պետդումա կայցելեն Հայաստանի եւ Ուզբեկստանի խորհրդարանների պատվիրակությունները՝ խոսնակների գլխավորությամբ»,- ասել Է Վոլոդինը:
«Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի եւ Ուզբեկստանի խորհրդարանի Սենատի նախագահ Տանզիլա Նարբաեւայի հետ երկկողմ հանդիպումների ընթացքում մենք կշարունակենք երկխոսությունը միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացմման շուրջը»,- հավելել Է նա: Ինչպես ճշտել են Պետդումայի մամուլի ծառայությունում, Միրզոյանի հետ հանդիպումը պլանավորված Է ապրիլի 13-ին, իսկ Նարբաեւայի հետ՝ ապրիլի 14-ին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Russian State Duma Chairman to meet with Armenia's Speaker of Parliament and Uzbekistan's Senate Chair
Chairman of the State Duma of Russia Viacheslav Volodin will meet with the delegations led by the Speakers of Parliament of Armenia and Uzbekistan next week.
STEPANAKERT, APRIL 9, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: “International meetings are planned for next week. The delegations of the parliaments of Armenia and Uzbekistan led by the Speakers will visit the State Duma”, Mr. Volodin told reporters today. “During the meetings with Speaker of Parliament of Armenia Ararat Mirzoyan and Speaker of the Senate of Uzbekistan Tanzila Norbaeva we will continue the dialogue over the development of inter-parliamentary relations”, he added.
The State Duma press service reported that the meeting with Speaker Ararat Mirzoyan is scheduled on April 13.