Ստեփանակերտում նոր պուրակ կկառուցվի
ԱՀ պետբյուջեի ֆինանսավորմամբ՝ Ստեփանակերտի նախկին գյուղատնտե սական քոլեջի շենքը ապամոնտաժվում է՝ պուրակ կառուցելու նպատակով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:«Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Ստեփանակերտի քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանն ասել է, որ հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ շենքը վթարային է, նախատեսվում է շենքի տարածքում պուրակ հիմնել:
Ըստ քաղաքապետի՝ քանդման աշխատանքներն սկսվել են 2020 թվականի օգոստոսին. ավարտի մասին առայժմ հստակ ժամանակացույց չկա:
Դ. Սարգսյանը տեղեկացրել է, որ առաջին փուլով նախատեսված քանդման աշխատանքներին կհաջորդի պուրակի նախագծի վերջնական տարբերակի քննարկումը։

A new park to be built in Stepanakert
With the funding support of the state budget of Artsakh Republic, the building of the former agricultural college in Stepanakert is being dismantled in order to build a park.
STEPANAKERT, APRIL 12, ARTSAKHPRESS:In an interview with "Artsakhpress", the mayor of Stepanakert, Davit Sargsyan said that taking into account the fact that the building is  in a state of disrepair, it is planned to establish a park in the area of ​​the building.
According to the mayor, the demolition works started in August 2020.
Davit Sargsyan informed that the demolition works will be followed by the discussion of the final version of the park project.