Ստեփանակերտում նոր պուրակ կկառուցվի
ԱՀ պետբյուջեի ֆինանսավորմամբ՝ Ստեփանակերտի նախկին գյուղատնտե սական քոլեջի շենքը ապամոնտաժվում է՝ պուրակ կառուցելու նպատակով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:«Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Ստեփանակերտի քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանն ասել է, որ հաշվի առնելով այն հանգամանքը, որ շենքը վթարային է, նախատեսվում է շենքի տարածքում պուրակ հիմնել:
Ըստ քաղաքապետի՝ քանդման աշխատանքներն սկսվել են 2020 թվականի օգոստոսին. ավարտի մասին առայժմ հստակ ժամանակացույց չկա:
Դ. Սարգսյանը տեղեկացրել է, որ առաջին փուլով նախատեսված քանդման աշխատանքներին կհաջորդի պուրակի նախագծի վերջնական տարբերակի քննարկումը։

В Степанакерте построят новый парк
При финансировании из госбюджета Республики Арцах в Степанакерте ведется демонтаж здания бывшего сельскохозяйственного колледжа для создания парка.
СТЕПАНАКЕРТ, 12 апреля, АРЦАХПРЕСС- В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" мэр Степанакерта Давид Саркисян сказал, что с учетом того, что здание находится в аварийном состоянии, на его территории планируется разбить парк.
По словам мэра, работы по сносу начались в августе 2020 года. Пока нет четкого графика завершения.
Д. Саргсян сообщил, что после запланированных на первом этапе работ по сносу состоится обсуждение окончательной версии проекта парка.