Ռուսաստանը պաշտոնապես հայտարարեց Թուրքիայի հետ ավիափոխադրումները սահմանափակելու մասին
Ռուսաստանը կսահմանափակի ավիափոխադրումները Թուրքիայի և Տանզանիայի հետ կորոնավիրուսի տարածման աճի տեմպերով պայմանավորված:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Այս մասին պաշտոնապես հայտարարել է ՌԴ փոխվարչապետ տատյանա Գոլիկովան՝ հավելելով, որ եթե այդ երկրներում համավարակային իրավիճակը կայունանա, թռիչքները կվերսկսվեն:
Սահմանափակումները կգործեն ապրիլի 15-ից մինչև հունիսի 1-ը: ՌԴ կառավարությունը խորհուրդ է տվել տուր-օպերատորներին դադարեցնել դեպի Թուրքիա ուղեգրերի վաճառքը:
Գոլիկովան տեղեկացրել է, որ Թուրքիայում մնացած ՌԴ քաղաքացիները կկարողանան հայրենիք վերադառնալ չարթերային չվերթներով կամ շարունակել հանգիստը մինչև նշանակված թռիչքի օրը:
Վերջին մի քանի շաբաթների ընթացքում Թուրքիայում աճում է կորոնավիրուսով վարակված քաղաքացիների թիվը: Գոլիկովայի խոսքով՝ կորոնավիրուսային դեպքեր ամենաշատը հենց Թուրքիայից է Ռուսաստան բերվել:

Russia restricts air service with Turkey from April 15 to June 1
Russia imposes restrictions on regular and chartered air service with Turkey for a period from April 15 to June 1 to prevent the spread of the novel coronavirus infection, Russian Deputy Prime Minister Tatiana Golikova said on Monday, Tass informs.
STEPANAKERT, APRIL 13, ARTSAKHPRESS: "We have taken a decision to restrict regular and chartered air service from Russian international airports to Turkish airports and back from April 15 to June 1, except flights necessary for the participation of Concern Titan-2 Joint-Stock Company in the construction of a nuclear power plant <…>, bringing Russian nationals vacationing in Turkey home," she said, adding that two flights, from Moscow to Istanbul and from Istanbul to Moscow would only be allowed per week on a reciprocal basis.