Արցախում կորոնավիրուսային վարակի 9 նոր դեպք է հաստատվել
Արցախում կատարված 61 թեստավորման արդյունքում ապրիլի 12-ին հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 9 դեպք:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկացնում Արցախի առողջապահության նախարարությունից՝ մանրամասնելով, որ վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են:
«Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 37 վարակակիր, իսկ թեթև հիվանդները ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում այս տարվա ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 5 218 քաղաքացու հետազոտություն, որից 677-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան»,-հայտնում են Արցախի առողջապահության նախարարությունից՝ հորդորելով հետևել առողջապահական ցուցումներին նոր բռնկումներից խուսափելու և կորոնավիրուսային վարակը հաղթահարելու համար:

В Арцахе зарегистрировано 9 новых случаев заражения коронавирусом
12 апреля было проведено 61 тестов, в результате которых в Арцахе подтверждено 9 новых случаев заболевания коронавирусом.
СТЕПАНАКЕРТ, 13 апреля, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает Минздрав Арцаха, уточняя, что зараженные являются контактерами ранее установленных очагов.
"От коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 37 пациентов, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошели 5218 человек, у 677 из них тесты дали положительный результат",- сообщают из министерства здравоохранения Арцаха, призывая следовать рекомендациям во избежание новых вспышек эпидемии и преодоления коронавирусной инфекции.