Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 1014 նոր դեպք
Հայաստանում ապրիլի 15-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 1014 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 206 142-ի:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը, մեկ օրում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 23 քաղաքացի, մահացածների թիվը 3817 է:
Մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակված պացիենտների՝ այլ հիվանդությունից մահվան 7 դեպք: Ապրիլի 15-ի դրությամբ մահվան այս դեպքերի թիվը 964 է: Ընդհանուր առմամբ, մեկ օրում մահացել է 30 մարդ, իսկ մահվան ընդհանուր դեպքերի թիվը հասել է 4781-ի:
Մեկ օրում առողջացածների թիվը 882 է, ընդհանուր առողջացածներինը՝ 185 125, փաստացի բուժվողներինը՝ 16 236 (մեկ օրում ավելացել է 102-ով): Մեկ օրում արվել է 4950 թեստ, ընդհանուր առմամբ առ այսօր արվել է 920 423 թեստ:

В Армении за сутки зарегистрировано 1014 новых случаев заражения коронавирусом
СТЕПАНАКЕРТ, 15 апреля, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщили в Национальном центре по контролю и профилактике заболеваний Минздрава республики.
В общей сложности на утро 15 апреля в стране зарегистрировано 206142 инфицированных коронавирусом. Фактически сейчас лечатся 16236 лиц (за день их число увеличилось на 102). Выздоровели 185125 человек (882 за последние сутки), скончались 3817 пациентов (23 человека за сутки).
Еще 7 граждан с коронавирусом скончались, по формулировке властей, «из-за иных болезней». Общее число таких случаев – 964. Таким образом, общее число смертей достигло 4781.