Հիլլիս գյուղի կարիքավոր ընտանիքներին տրամադրվել է օգնություն. գյուղն ունի վերաբնակիչներ
Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի սոցիալական բաժնի կողմից օրերս Ասկերանի շրջանի Հիլլիս գյուղի 5 կարիքավոր ընտանիքների տրամադրվել է օգնություն:
Հիլլիս  գյուղի    կարիքավոր ընտանիքներին տրամադրվել  է   օգնություն.  գյուղն     ունի    վերաբնակիչներ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Հիլլիս համայնքի ղեկավար Արթուր Ղուլյանը՝ նշելով, որ 5 ընտանիքներից մեկը բազմազավակ է, իսկ մյուս 4-ը՝ վերաբնակիչներ են:
Համայնքապետը տեղեկացրել է, որ համայնքում ապրում է 16 վերաբնակիչ:
«Այս պահին վերանորոգվում է 3 բնակարան. դրանք նույնպես տրամադրվելու են վերաբնակիչներին: Գյուղում վերաբնակություն են հաստատել հիմնականում Քաշաթաղի, Հադրութի շրջանների, ինչպես նաև Ասկերանի շրջանի Սղնախ գյուղի բնակիչներ»,-ավելացրել է Ա. Ղուլյանը՝ ավելացնելով, որ ԿԽՄԿ-ի կողմից բնակիչներին պարբերաբար օգնություններ են տրամադրվում։
Խոսելով նրանց զբաղվածության մասին՝ մեր զրուցակիցը նշել է, որ հիմնական ուղղությունները գյուղատնտեսությունն ու անասնապահությունն են: Այս տարի իրականացվել է 92 հա ցորենի և 2 հա գարու ցանքս: Գյուղում գործում է չորսամյա դպրոց, մանկապարտեզ. ճանապարհները բարեկարգ են։ Առաջնահերթ խնդիրը համարվում է փողոցային լուսավորությունը:

Needy families in the village of Hillis provided with assistance
The Social Department of the Mother See of Holy Etchmiadzin has recently provided assistance to 5 needy families in the village of Hillis, Askeran region.
STEPANAKERT, APRIL 16, ARTSAKHPRESS: The head of the Hillis community Arthur Ghulyan told "Artsakhpress", noting that one of the 5 families is a large family, and the other 4 are resettlers.
Ghulyan informed that there are 16 settlers living in the community.
'' Now 3 apartments are being renovated. They will also be provided to the settlers. "Mainly residents of Kashatagh and Hadrut regions, as well as Sghnakh village of Askeran region have settled in the village," he said and added that the ICRC regularly provides assistance to the residents.
Speaking about their employment, our interlocutor noted that the main directions are agriculture and cattle breeding. A four-year school and a kindergarten operate in the village. The roads are in good condition.