Հայաստան կժամանի Ֆրանսիայի Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեի գլխավորած պատվիրակությունը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի հրավերով Հայոց ցեղասպանության 106-րդ տարելիցի միջոցառումներին մասնակցելու համար Հայաստան կժամանի Ֆրանսիայի Հանրապետության Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեի գլխավորած պատվիրակությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայնտեցին ՀՀ ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչությունից:
Պատվիրակության կազմում են Սենատում ներկայացված բոլոր քաղաքական խմբերի ղեկավարները: Ֆրանսիական պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի, ԱԺ խմբակցությունների եւ հանձնաժողովների ներկայացուցիչների հետ:
Նախատեսվում են նաեւ հանդիպումներ ՀՀ վարչապետի, Հանրապետության նախագահի եւ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ:

Делегация Сената Франции посетит Ереван, чтобы почтить память жертв Геноцида армян
Французская делегация во главе с председателем Сената Жераром Ларше прибудет в Армению для участия в мероприятиях, приуроченных к 106-й годовщине Геноцида армян.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 апреля, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает пресс-служба парламента, в состав делегации включены представители всех парламентских фракций. Они проведут встречи со спикером парламента Армении Араратом Мирзояном и представителями фракций.
Запланированы также встречи с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, президентом Арменом Саркисяном и Католикосом всех армян Гарегином II.
Геноцид армян в Османской империи – первый геноцид XX века. Несмотря на то, что этот факт признан многими странами, Турция – правопреемница Османской империи, традиционно отвергает обвинения в Геноциде армян.