Եթե Բայդենը արտաբերի «ցեղասպանություն » եզրույթը, դա կլինի բարոյական մեծ հաղթանակ. Դավիթ Բաբայան
Եթե    Բայդենը   արտաբերի    «ցեղասպանություն » եզրույթը, դա  կլինի    բարոյական   մեծ   հաղթանակ.  Դավիթ  Բաբայան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍԵ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ «Զանգակատուն» հուշակոթողին իր հարգանքի տուրքը մատուցելուց հետո այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասել է ԱՀ արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը:
Նրա խոսքով՝ որպեսզի այլևս երբեք ցեղասպանություն չլինի, հայ ժողովուրդը պիտի լինի սթափ, հայրենասեր , պրոֆեսիոնալ, լի ոհավատքով:
«Թուրքիան չի ճանաչել և կամավոր չի էլ ճանաչելու հայոց ցեղասպանությունը: Եթե Բայդենը արտաբերի "ցեղասպանություն " եզրույթը, դա կլինի բարոյական մեծ հաղթանակ և քաղաքական մեսիջներ կպարունակի: Մենք պետք է իրատես լինենք: Որպեսզի ցեղասպանությունը չկրկնվի, պետք է նաև տարբեր եզրույթներ օգտագործվեն: Շատ ավելի կարևոր է հայրենասեր լինելը, ազնվությունը, արդար աշխատանքը: Ցեղասպանությունը միայն հայերի խնդիրը չէ: Չճանաչելով եղեռնը նոր ցեղասպանություններ տեղի ունեցան եզդիների, ասորիների, քրդերի, հույների, սլավոնների և այլ ազգերի հետ. այն շարունակվում է և այսօր»,- ավելացրել է Դ. Բաբայանը:

If Biden utters the term "genocide", it will be a great moral victory. Davit Babayan
The history of the Armenian people is being repeated and it turned out that the justice is being violated.
If Biden utters the term
STEPANAKERT, APRIL 24, ARTSAKHPRESS: The Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh Davit Babayan stated this at a briefing with journalists.
According to him, for preventing genocide, the Armenian people must be sober, patriotic, professional and full of faith.
"Turkey has not recognized and will not recognize the Armenian Genocide voluntary. If Biden utters the term "genocide", it will be a great moral victory, it will contain political messages. We must be realistic. In order for the genocide not to be repeated, different terms must be used. Patriotism, honesty and fair work are much more important. Genocide is not only the problem of Armenians. Without recognizing the genocide, new genocides took place with the Yezidis, Assyrians, Kurds, Greeks, Slavs and others. It continues today," Babayan said.