Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 595 նոր դեպք
Հայաստանում ապրիլի 27-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 595 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 214 064-ի:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը, մեկ օրում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 18 քաղաքացի, մահացածների թիվը 4058 է:
Մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակված պացիենտների՝ այլ հիվանդությունից մահվան 6 դեպք: Ապրիլի 27-ի դրությամբ մահվան այս դեպքերի թիվը 1008 է: Ընդհանուր առմամբ, մեկ օրում մահացել է 24 մարդ, իսկ մահվան ընդհանուր դեպքերի թիվը հասել է 5066-ի:
Մեկ օրում առողջացածների թիվը 801 է, ընդհանուր առողջացածներինը՝ 195701, փաստացի բուժվողներինը՝ 13527 (մեկ օրում նվազել է 230-ով): Մեկ օրում արվել է 4277 թեստ, ընդհանուր առմամբ առ այսօր արվել է 969969 թեստ:

В Армении за сутки зарегистрировано 595 новых случаев заражения коронавирусом
СТЕПАНАКЕРТ, 27 апреля, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщили в Национальном центре по контролю и профилактике заболеваний Минздрава республики.
В общей сложности на утро 27 апреля в стране зарегистрировано 214064 инфицированных коронавирусом. Фактически сейчас лечатся 13297 лиц (за день их число сократилось на 230). Выздоровел 195701 человек (за последние сутки 801), скончались 4058 пациентов (18 человек за сутки).
Еще 6 граждан с коронавирусом скончались, по формулировке властей, «из-за иных болезней». Общее число таких случаев – 1008. Таким образом, общее число смертей достигло 5066.