Կոմիտասի անվան երաժշտական դպրոցի շենքը վերանորոգման կարիք ունի
Ստեփանակերտի Կոմիտասի անվան երաժշտական դպրոցի շենքը պատերազմի օրերին վնասվել է և վերանորոգման կարիք ունի:
Կոմիտասի   անվան  երաժշտական  դպրոցի    շենքը վերանորոգման     կարիք  ունի
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Կոմիտասի անվան երաժշտական դպրոցի տնօրեն Արթուր Պետրոսյանը՝ տեղեկացնելով, որ շենքի դիմային, ինչպես նաև պատուհանների հայելիները ջարդվել են, իսկ դռները, առաստաղները, հատակը, ինչպես նաև մեկ դաշնամուր վնասվել են բեկորներից:
Նրա խոսքով՝ դպրոցում դասերը վերսկսել են 2020 թվականի դեկտեմբերի 1-ից: «Պատերազմից առաջ դպրոցի աշակերտների թիվը 550 էր, իսկ այժմ՝ մոտ 500: Դպրոցում գործում է լարային, փողային, ժողովրդական, վոկալ, դաշնամուրի և թեորիայի բաժիններ:
ԱՀ վերահսկողությունից դուրս տարածքների երաժշտական դպրոցներ հաճախող երեխաների մի մասն այցելում է մեր կրթօջախ: Դպրոցի շենքի առաջին հարկում տեղակայված է Հադրութի երաժշտական դպրոցը»,- մասնավորապես ասել է Ա. Պետրոսյանը՝ ավելացնելով, որ դպրոցը երաժշտական գործիքներով բավարարված է:

Здание Музыкальной школы имени Комитаса нуждается в ремонте
Здание музыкальной школы имени Комитаса в Степанакерте было повреждено во время войны и нуждается в ремонте.
СТЕПАНАКЕРТ, 27 апреля, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом  «Арцахпресс»  заявил
директор музыкальной школы имени Комитаса Артур Петросян, сообщая, что фасад здания, как и оконные зеркала, были разбиты, а двери, потолок, пол, также пианино были повреждены обломками.
По его словам, занятия в школе возобновлены с 1 декабря 2020 года. «До войны в школе было 550 учеников, а сейчас - около 500. В школе есть струнный, духовой, народный, вокальный, фортепианный и теоретический отделы.
Некоторые из детей, посещающих музыкальные школы в районах, неподконтрольных Республике Арцах, посещают нашу школу. Гадрутская музыкальная школа находится на первом этаже школьного здания»,- в частности сказал А. Петросян добавив, что школа оснащена необходимыми музыкальными инструментами.