Կարմիր շուկա համայնքում կառուցվում են փայտե առանձնատներ
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ ԱՀ Մարտունու շրջանի Կարմիր շուկա համայնքում կառուցվում են 130 փայտե առանձնատներ:
Կարմիր  շուկա     համայնքում     կառուցվում  են    փայտե    առանձնատներ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է շինաշխատանքներն իրականացնող «Հիմնաքար» ՍՊ ընկերության աշխղեկ Արմեն Վարդանյանը։
Նրա խոսքով՝ առանձնատները համապատասխանում են բոլոր չափորոշիչներին:
« Արցախի տարածքի համար շատ լավ տներ են: Ձմեռային շրջանում քիչ քանակությամբ էլեկտրաէներգիա ծախսելով՝ նորմալ ջերաստիճանը կապահովվի: Առանձնատների կառուցման աշխատանքներն իրականացնում են համապատասխան մասնագետները՝ տեղացիներին բացատրելով և սովորեցնելով բոլոր նրբությունները»,- մասնավորապես ասել է Ա. Վարդանյանը:

В общине Кармир шука строятся деревянные частные дома
При финансовой поддержке всеармянского фонда "Айастан" в общине Кармир Шука Мартунинского района Арцаха строятся 130 деревянных частных домов.
СТЕПАНАКЕРТ, 30 апреля, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" сообщил сотрудник ООО «Имнакар», выполняющего строительные работы, Армен Варданян.
По его словам, частные дома соответствуют всем критериям.
«Это очень хорошие дома в соответствии с территорией Арцаха. Потребление небольшого количества электроэнергии зимой обеспечит нормальную температуру. Строительством частных домов занимаются соответствующие специалисты, которые разъясняют местным жителям и обучают их всем нюансам», - сказал А. Варданян.