Կարմիր շուկա համայնքում կառուցվում են փայտե առանձնատներ
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ ԱՀ Մարտունու շրջանի Կարմիր շուկա համայնքում կառուցվում են 130 փայտե առանձնատներ:
Կարմիր  շուկա     համայնքում     կառուցվում  են    փայտե    առանձնատներ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է շինաշխատանքներն իրականացնող «Հիմնաքար» ՍՊ ընկերության աշխղեկ Արմեն Վարդանյանը։
Նրա խոսքով՝ առանձնատները համապատասխանում են բոլոր չափորոշիչներին:
« Արցախի տարածքի համար շատ լավ տներ են: Ձմեռային շրջանում քիչ քանակությամբ էլեկտրաէներգիա ծախսելով՝ նորմալ ջերաստիճանը կապահովվի: Առանձնատների կառուցման աշխատանքներն իրականացնում են համապատասխան մասնագետները՝ տեղացիներին բացատրելով և սովորեցնելով բոլոր նրբությունները»,- մասնավորապես ասել է Ա. Վարդանյանը:

Construction of new district has started in Karmir Shuka village
With the financial support of the Hayastan All-Armenian Fund, 130 wooden dwellings are being built in the Karmir Shuka community of Artsakh's Martuni region.
STEPANAKERT, APRIL 30, ARTSAKHPRESS: Armen Vardanyan, a representative of ''Himnakar'' LLC, which is carrying out the construction works told ''Artsakhpress''.
"They are very good houses for the territory of Artsakh. By consuming a small amount of electricity during the winter, the normal temperature will be ensured. The construction of the houses is carried out by the relevant specialists, who explain and teach the locals the pecularities of the houses" Vardanyan said.