Ստեփանակերտոււմ կազմակերպվել է սեղանի թենիսի մրցաշար՝ նվիրված վաստակաշատ մարզիչ Սերգեյ Սարգսյանի հիշատակին
Ստեփանակերտոււմ կազմակերպվել է սեղանի թենիսի մրցաշար՝ նվիրված վաստակաշատ մարզիչ Սերգեյ Սարգսյանի հիշատակին:
Ստեփանակերտոււմ    կազմակերպվել  է    սեղանի թենիսի   մրցաշար՝ նվիրված   վաստակաշատ  մարզիչ   Սերգեյ  Սարգսյանի  հիշատակին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Առաջնությանը մասնակցում են 5 թիմ, յուրաքանչյուր թիմում ընդգրկված են 3 տղա և 3 աղջիկ. Ստեփանակերտից՝ 2 , Մարտունու, Ասկերանի և Մարտակերտի մարզադպրոցներից ՝ մեկական թիմեր:
«Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում սեղանի թենիսի ֆեդերացիայի նախագահ Գրիգորի Առաքելյանն ասել է, որ մեծ է Սերգեյ Սարգսյանի ավանդը արցախյան սպորտի զարգացման գործում։
«Ս. Սարգսյանը մեծ ներդրում է ունեցել Մարտունու շրջանում թենիսի զարգացման գործում: Այսօր նրա գործը շարունակում են որդիները, ովքեր եղել են իրենց հոր մարզիկները: Ս. Սարգսյանը մեծ համբավ ունեցող մարդ էր, օժտված մարդկային բարձր հատկություններով, իր գործի նվիրյալ, միշտ եղել է իր մարզիկների կողքին՝ ջանալով ապահովել մրցանակային տեղեր»,- ավելացրել է Գ. Առաքելյանը:
Նրա խոսքով՝ մրցավարներին հիշելու և նրանց գործը շարունակելու համար պետք է կազմակերպել նման միջոցառումներ, որպեսզի մարզիկները ճանաչեն ու լինեն նրանց արժանի փոխարինողները:
Ս. Սարգսյանի որդին Սենորիկ Սարգսյանը , հպարտությամբ է հիշում իր հորը:
Նա ասում է, որ հայրը ոգևորվում էր իր մարզիկների հաղթանակներով:
«Ընտանիքին ու հայրենիքին նվիրված մարդ էր։ Սիրում էր թենիսը. 40 տարի զբաղվել է այդ մարզաձևով: Այնպես է ստացվել, որ մենք ընտանիքով սկսել ենք զբաղվել թենիսով: Հորս սիրելի զբաղմունքը սիրով եմ շարունակում: Նա օրինակելի մարզիչ էր: Նրա մարզիկները տարբեր մրցություններում առաջնային տեղեր են գրավում և առաջնորդվում հորս խրատներով»,- ավելացրել է որդին:

В Степанакерте прошел турнир по настольному теннису, посвященный памяти заслуженного тренера Сергея Саркисяна
В Степанакерте прошел турнир по настольному теннису, посвященный памяти заслуженного тренера Сергея Саркисяна.
СТЕПАНАКЕРТ, 30 апреля, АРЦАХПРЕСС- В чемпионате принимают участие 5 команд, в каждой из которых по 3 мальчика  и 3 девочки: 2 команды из Степанакерта, по одной из спортивных школ Мартуни, Аскерана и Мартакерта.
В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" президент Федерации настольного тенниса Григорий Аракелян сказал, что вклад Сергея Саркисяна в развитие спорта Арцаха велик.
"С. Саркисян внес большой вклад в развитие тенниса в Мартунинском районе. Сегодня его дело продолжают сыновья, которые были спортсменами своего отца. С. Саркисян был человеком с большой репутацией, наделенным высокими человеческими качествами, преданным своему делу, он всегда был рядом со своими спортсменами, пытаясь обеспечить им призовые места»,- добавил Г. Аракелян.
По его словам, чтобы запомнить судей и продолжить их работу, такие мероприятия должны быть организованы таким образом, чтобы спортсмены были признаны и являлись достойной заменой.
Сын С. Саркисяна Сенорик Саркисян с гордостью вспоминает своего отца.
Он говорит, что отца вдохновляли победы его спортсменов.
«Он был человеком, преданным своей семье и Родине. Он любил теннис: 40 лет занималя этим видом спорта. Получилось так, что мы с семьей начали заниматься теннисом. С любовью продолжаю любимое занятие отца. Он был образцовым тренером. Его спортсмены занимают призовые места на различных соревнованиях, руководствуясь советами моего отца», - добавил его сын.