Արցախի Հանրապետության նախագահը որպես վկա հարցաքննվել է դատախազության կողմից
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը՝ որպես վկա, հարցաքննվել է  ԱՀ դատախազության քննիչների կողմից:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Այս մասին Արցախի Հանրապետության նախագահը տեղեկացրել է «ֆեսյբուքի»-ի պաշտոնական էջում:
Ինչպես և խոստացել էի, տեղեկացնում եմ, որ որպես վկա հարցաքննվել եմ ԱՀ դատախազության քննիչների կողմից՝ ԱՀ քրեական օրենսգրքի 312-րդ հոդվածի 1-ին մասով (Սահմանադրական կարգը տապալելը)նախատեսված հանցագործության հատկանիշներով հարուցված քրեական գործով։
Հասկանալով մեր հայրենիքի կյանքի կարևորագույն ժամանակահատվածին՝ 44-օրյա պատերազմին վերաբերող իրադարձությունների բուն ընթացքն ու պատճառահետևանքային կապերը բացահայտելու հանրային պահանջը՝ առաջիկայում իմ իրական լիազորությունների ու իրազեկվածության սահմաններում նաև հանրայնորեն կներկայացնեմ որոշ հարցերի պատասխաններ»,-մասնավորապես նշել է երկրի ղեկավարը՝ընդգծելով, որ հաշվի առնելով տվյալ գործի կարևորությունը՝ հայտնել է  հնչեցված հարցերի վերաբերյալ ունեցած ողջ տեղեկությունները և վերահաստատել իր պատրաստակամությունը՝ հետագայում ևս վարույթին օրենքով սահմանված կարգով մասնակցելու վերաբերյալ։

Араика Арутюняна допросили в прокуратуре Арцаха
СТЕПАНАКЕРТ, 3 мая, АРЦАХПРЕСС- Об этом он сообщил на своей странице в социальной сети  Facebook и представил подробности:
«Уважаемые соотечественники.
Как я и обещал, сообщаю, что в качестве свидетеля был допрошен следователями прокуратуры Арцаха по уголовному делу, возбужденному по признакам преступления, предусмотренного частью 1 статьи 312 Уголовного кодекса.
Принимая во внимание важность этого дела, я предоставил всю имеющуюся у меня информацию по озвученным вопросам и подтвердил свою готовность участвовать в производстве и в будущем.
Понимая общественное требование по раскрытию хода событий, связанных с 44-дневной войной и причинно-следственных связей этого важнейшего периода жизни нашей Родины, я скоро представлю общественности ответы на некоторые вопросы».